TUŞBA LED TABELA KONYA
TUŞBA LED TABELA: Home KURUMSAL LED NEDİR?

LED NEDİR?

e-Posta Yazdır PDF

Neden Led, Led Konya, Led Tabela Konya, Kayan Yazı Konya, Işıklı Tabela Konya, Led Tabela Fiyatları Konya, Ucuz Led Tabela Konya, Kayan Yazı Tabela Konya, Led Kayan Yazı Konya, Kayan Yazı Fiyatları Konya, Aydınlatma Sistemleri Konya, Işıklı Tabela Fiyatları Konya, Led Tabelacı Konya, Led Tabela Kayan Yazı Konya, Kayan Yazı Led Tabela Konya, Kayan Yazı Tabela Fiyatları Konya, Ledli Aydınlatma Konya, P10 Led Panel Fiyatları Konya, P10 Kırmızı Led Panel Konya, Toptan Led Tabela Malzemeleri Konya, Çin İş Takibi Konya, Tayvan İş Takibi Konya, Led Ekran Konya, Animasyonlu Led Konya, Pixel Led Konya, Led Dönüşüm Konya, Full renk led ekran Konya, İç ve Dış Mekan Led Aydınlatma Konya, Bahçe Aydınlatma Konya, Led Fiyatı Konya, Şerit Led Fiyatı Konya, Led Fiyatlar Konya, Led Tabela Fiyatları Konyada, Işıklı Tabela Fiyatları Konya, Led Toptan Satış Konya 

LED

Elektrik - Elektronik
Devre Elemanları
Pasif Elemanlar
Direnç
Kondansatör
Endüktans
Aktif Elemanlar
Diyot | Tristör | Transistör
Mosfet | LED | LCD
Entegre Devre | Mikroişlemci
LED ("Light Emitting Diode", Işık Yayan Diyot), yarı-iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. 1920'lerde Rusya'da icat edildi ve 1962 yılında Amerika'da pratik olarak uygulanabilen elektronik bir bileşen haline getirildi. Oleg Vladimirovich Losev adlı bir radyo teknisyeni radyo alıcılarında kullanılan diyotların ışık yaydığını fark etti ve 1927 yılında bir Rus gazetesinde LED hakkında buluşlarını yayımladı.
Başlangıçta yalnızca zayıf kuvvetli kırmızı ışık verebiliyorlardı ama çağdaş ledler Görünür ışık, Morötesi, Kızılötesi gibi çeşitli dalga boylarında, yüksek parlaklıkta ışık verebiliyor.
Düşük enerji tüketimi, uzun ömrü, sağlamlığı, küçük boyutu ve hızlı açılıp kapanabilmesi gibi geleneksel ışık kaynaklarına göre bir dizi avantajı vardır. Ancak, biraz daha pahalıdır.
LED, çeşitli alanlarda uygulanabilmektedir.

Ledler yarı iletken malzemelerdir.
Ana maddeleri silikondur.
Üzerinden akım geçtiğinde foton açığa çıkararak ışık verirler.
Farklı açılarda ışık verecek şekilde üretilmektedirler.
Ledlerin gerilim-akım grafikleri üsteldir. Uygun çalışma noktasındayken ledin üzerindeki küçük bir gerilim değişimi büyük bir akım değişimine neden olur. Yüksek akım nedeniyle bozulmaması için ledlere seri bir akım sınırlama direnci bağlanır. Böylece hassas olmayan gerilim aralıklarında ledin bozulması engellenir.
Ledler tıpkı bir Zener diyot gibi üzerinde sabit bir gerilim düşürür.
Ayrıca

Kırmızı LED 2,20 Volt
Yeşil LED 3,30 Volt
Mavi ve Beyaz LED 3,40 Volt gerilimle çalışır.
Bağlantı şekilleri[değiştir | kaynağı değiştir]
Bağlantıların her birinde karışık led çeşitleri kullanılabilir. Her çeşidin kendine göre ileri ön-gerilimi vardır. Dolayısıyla böyle bir kullanımda tüm hesaplar ayrı ayrı yapılmalıdır.


Bağlantı şekilleri[değiştir | kaynağı değiştir]
Bağlantıların her birinde karışık led çeşitleri kullanılabilir. Her çeşidin kendine göre ileri ön-gerilimi vardır. Dolayısıyla böyle bir kullanımda tüm hesaplar ayrı ayrı yapılmalıdır.

Seri Direnç ve Led Şeması.png Seri Direnç ve Çok Led Şeması.png‎
Seri bağlantıda 20 mA altında ledin ileri ön gerilimi bilinmelidir. N tane ledi birbirine seri bağlıyorsak ledlerin üzerinde toplamda U_ledT = X * U_led (ya da U_ledT = U_led1 + U_led2 + ... + U_ledN) Voltluk bir gerilim oluşur. Elimizde muhtemelen bir gerilim kaynağı olacaktır. Devreye seri olarak bağladığımız dirençte de geri kalan gerilim düşmelidir. Yani U_direnç = U_kaynak - U_ledT Led sisteminden 20 mA geçtiği bilinmektedir. Buna göre direnç hesaplanabilir: R (K ohm)= U_direnç (V) / 20 (mA)


Kullanım alanları[değiştir | kaynağı değiştir]
Ledlerde mavi ışığın kullanılabilmesi ile RGB (Kırmızı Yeşil Mavi) aydınlatma mümkün olmuş ve birçok sektörde uygulama alanı bulmuştur. Özellikle Aydınlatma, sinyalizasyon ve mimari aydınlatma alanlarında diğer ışık kaynaklarının yerini hızla almaya başlamışlardır. Ledlerin enerji sarfiyatlarındaki düşüklüğünün en önemli sebebi kayıplarının az olmasıdır. Ayrıca ömürleri oldukça uzun olan bu diyotlar diğer ampuller gibi flaman taşımadıklarından dolayı hemen her koşulda sorunsuz kullanılabilirler. Bugün ulaşılan aydınlatma değerleri beyaz renk için 140 Lümen/Watt gibi oldukça yüksek bir değerle floresant lambaları geçmiş bulunmaktadır, Bazı prototiplerde 180 lümen/watt oranına ulaşılmıştır. Boğaziçi Köprüsü'nde 2008 yılında yapılan ışıklandırmada da LED teknolojisi kullanılmıştır. LEDler üzerlerine, yaydıkları ışığın frekansı ile aynı veya daha yüksek bir frekansta ışık düşürüldüğünde fotodiyot özelliği gösterirler. Bu özelliklerinden yararlanılarak elektronik cihazlarda tuş olarak da kullanılmaktadırlar.Makineler, TV ve monitörlerde de kullanılmaktadır.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]
Lazer diyot
LED lamba
Güneş lambası
Katı hal aydınlatma
Lazer

 

LED NEDİR

LED, ingilizce'de Light Emitting Diode kelimelerinin kısaltılmış halidir ve “Işık Yayan Diyot” anlamına gelir. LED’ler elektrik enerjisini ışığa dönüştüren yarı iletken devre elemanlarıdır. LED'lerin genel görünüşü aşağıdaki gibidir. LED’lerin ortama yaydığı ışığın frekansı, spektrumun görünür ışık bölgesine denk düşer. Bununla birlikte gözle görülemeyen frekansta ışık yayan kızılötesi (infrared,IR) veya morötesi (ultraviole,UV) LED’ler de vardır. LED’in ışık yayma mekanizmasının iyi anlaşılması için kuantum fiziği, kimya, elektronik ve optik alanlarında bilgi sahibi olunması gereklidir. LED’in en önemli kısmı yarı iletken malzemeden oluşan ve ışık yayan LED çipidir. LED çipi noktasal bir ışık kaynağıdır ve kılıf içine yerleştirilmiş yansıtıcı eleman sayesinde ışığın belirli bir yöne doğru yayılması sağlanır. Şeffaf kılıflı bir LED’e dikkatli bakılırsa LED çipi gözle görülebilir.  LED’lerin yaydığı ışık, LED çipi içerisindeki yarı iletken katkı maddeleri ile ilgilidir. LED’in hangi renkte ışık yayması isteniyorsa galyum, arsenit, alüminyum, fosfat, indiyum, nitrit gibi kimyasal malzemelerden uygun oranda yarı iletken malzemeye katkı yapılır (GaAIAs, GaAs, GaAsP, GaP, InGaAIP, SiC, GaN). Böylece LED çipinin istenen dalga boyunda ışıma yapması sağlanır. Örneğin kırmızı renk (660nm) için GaAlAs, sarı renk (595nm) için InGaAIP, yeşil renk (565nm) için GaP, mavi renk (430nm) için GaN kullanılır.  LED imal eden firmalar kataloglarında LED’in yaydığı ışığın dalga boyunu vermektedir. LED çipinde kullanılan katkı maddesine bağlı olarak aynı renkli LED’lerin dalga boyu farklı olabilmektedir. Örneğin InGaAlP katkılı LED 640nm dalga boyunda; GaAlAs katkılı LED 660nm dalga boyunda; GaP katkılı LED ise 700nm dalga boyunda kırmızı ışık yayar.

Led nedir?
Led 1920'lerde Rusya'da icat edilmiştir, 1962 yılındaysa Amerika'da Led'ler elektronik bir bileşen haline getirilmiştir. Ledler başlangıçta yalnızca zayıf kuvvetli kırmızı ışık verebiliyorlardı fakat Led teknolojisi geliştikçe Televizyonlarda hatta Cep telefonlarında "Amoled" ve "SuperAmoled" adıyla kullanılmaya başlandı. LED, İngilizce'de Light Emitting Diode kelimelerinin kısaltılmış halidir ve "Işık Yayan Diyot" anlamına gelmektedir. LED’ler elektrik enerjisini ışığa dönüştüren yarı iletken devre elemanlarıdır. Her renk Led bulunmakta mıdır? Led spetlerine göre Sarı, Turuncu ve Kırmızı Led'ler için 1.8 V - 2.4 V , Mavi, Yeşil ve Beyaz Led'ler içinse 3.0 V - 4.0 V büyüklüğündeki bir dc gerilim, Led'lerin yanabilmesi için yeterlidir. İlk olarak 1962 yılında Kırmızı olarak üretilen Led'ler daha sonrasında sırasıyla Turuncu , Sarı ve Yeşil olarak üretildi . 1993 yılında ise Mavi Led, 1994 yılında ise Beyaz Led üretime girerek aydınlatma sektöründe kullanılmaya başladı.
Led'ler nerelerde kullanılır?
1- Dış Cephe Aydınlatmaları: Eski eserler, tarihi yapılar, bina cepheleri, köprüler.
2- Araç Aydınlatmaları: Gösterge panoları, iç aydınlatmalar ,stop lambaları ,farlar.
3- Sinyalizasyon sistemleri: Enformasyon gösterim panoları , Trafik sinyalizasyonu,Trafik lambaları.
4- İç mekan aydınlatmaları: Spotlar, basamak aydınlatma, vitrin, bar, lobi vs . için dekoratif aydınlatmalar.
5- Sokak ve Bahçe aydınlatmaları, reklam panoları, havuz ve su altı aydınlatmaları.
6- LED Ekranlar
7- LED Televizyonlar
Led'lerin özellikleri nelerdir ve neden Led'leri kullanmalıyız?
1- Geleneksel floresan lambasına karşın ortalama 1/10 güç tüketimi.
2- 50.000 saat ömrü vardır.
3- Şoka dayanıklıdır.
4- Cıva içermez, güvenilirdir.
5- Enerji tasarrufu sağlar ve bakıma ihtiyaç duymaz.
6- Göz alıcıdır ve maksimum emniyet düşünülmüştür.
7- Çok düşük sıcaklık ve düşük ışık kirliliğine sahiptir.
8- Elektromanyetik çatışma yoktur.
9- Hem iç mekanda, hem de dış mekanda suya dayanıklıdır.
10- Tek ve çok renk elde edilebilir.
11- diyot oldukları için, dijital dünyayla daha kolay uyum sağlarlar.
12- Yüksek yoğunluk, yüksek kontrast, hatta parlaklık verir.
13- Eşsiz ve tutarlı renkler sağlayan tek Işık Rengi ışık kaynağıdır.
14- Düşük Güç Tüketimi ve ısı dağıtma özelliklerine sahiptir.
15- Kapsamlı voltajla çalışır.
16- çevre dostudur.
17- Hafiftir.
18- 119 yıl öncesinde elektrik ampulünün icadından bu yana, bu aydınlatma ilk büyük devrimdir.
19- LED ampulleri, elektrikli aydınlatma ampullerinden daha dayanıklı, uzun süreli ve enerji verimlidir.
20- LED'ler, filamanları olmadıkları için, sıradan bir elektrik ampulü kırılırken, onlar bu koşullar altında zarar görmezler.
21- Yeşil ve kırmızı gece görüşünü korumak için harikadır, beyaz genel kullanım amaçları için iyi bir çözümdür, mavi genellikle dekoratif amaçlar için kullanılır.
22- Neredeyse LED'i yenilemeye ihtiyaç duymadan portatif uygulamalar için, pillere daha az para harcanır.
23- LED'ler doğal bir ışık yaratır.
24- LED'lerin yumuşak parıltısı kaba gölgeyi, yansımayı ve göz kamaştırıcı parıltıyı azaltır.
25- Bütünüyle şoka ve titreşime dirençli olurlarken, ortada ne paramparça olacak bir cam ne de kırılacak bir filaman vardır.
26- Genel bir kural olarak, LED'ler, patlayıcı sıvıların ve gazların yanında yada başarısız aydınlatmacıların kazalara neden olabilecekleri yerlerde kullanılmak için en iyi çözümdür.
27- LED'ler geleceğin ışığıdır.
Bir LED lambanın performansı hangi ölçütlere bağlıdır?
Bir LED lambanın performansı 3 grup komponente bağlıdır. Bunlar:
1- Optik LED komponentleri
2- Elektriksel LED komponentleri
3- Mekanik ve termak LED komponentleri
LED’lerin ömürleri ne kadardır?
Teorik olarak yapılan hesaplamalar ve deneyler LED’lerden 100.000 saat üzerinde bir süre istifade edebiliceğimizi ortaya çıkarmaktadır. Elektriksel, ısıl kondisyon (soğutma), çevresel etkiler, kullanılan çevre elemanları, kılıfın materyel yapısı vb. etkenler göz önüne alındığında 50.000 saat ve üzeri hizmet ömrü olduğu kabul edilebilir.
Led şeritler (stripler) nedir?
LED şeritler, düşük voltajlı ve PCB zemine doğrudan monte edilebilen LED aydınlatmadır. Esnek, katı ve su geçirmeyen LED aydınlatma şeritleri iç ve dış mekan dekorasyon aydınlatmasında sık kullanılan bir türdür.
Led wall washer (Duvar Boyama) nedir?
Yüksek enerjili LED duvar boyama ürünleri dekoratif, duvar yıkama, bina, kulüp, otel, sahne, park, plaza, ticari binalar, sanat galerilerinin aydınlatılmasında kullanılır. LED wall washer yani duvar boyama ürünleri aydınlatırken bile renklerini değiştirebilir.
Led wall washer ürünleri nerelerde kullanılır?
1- Kulüp aydınlatmaları
2- Sahne aydınlatmaları
3- Park aydınlatmaları
4- plaza aydınlatmaları
5- Ticari binaların aydınlatmaları
6- Sanat galerisi aydınlatmaları
7- Manzara aydınlatmaları
8- mimari ve dekoratif aydınlatmaları
9- Manzara aydınlatmaları
Led Downlight (Aşağı Aydınlatma)
Yüksek verimli LED down light ürünlerimiz sizlere modern bir görünüm sunar. Bu ürünlerdeki aydınlatma oldukça verimlidir, uzun yıllar çalışır ve faturalarınızda önemli bir tasarruf sağlar. Ayrıca enerji çıkışının fazla olmasının yanında bakım ve yenileme masrafları da azdır.
Dış Bağlantılar
Led Örneği
Şerit Led Örneği

Aydınlatma dünyasının geleceği olarak gelişimine hızla devam eden LED, kelime olarak Light Emitting Diode - Işık Yayan Diyot'un baş harflerinden oluşmaktadır. LED, elektrik enerjisini ışığa dönüştüren yarı iletken bir devre elemanıdır. 1900’lerin başında keşfedilen elektro ışıma kavramının ardından, 1950’lerde hızlanan yarı-iletkenler hakkındaki araştırmalarla beraber; gözle görülebilen kırmızı renkli bir ışık yayan ilk LED 1962 yılında üretildi ve patente bağlandı. Eskiden radyoyu açtığımızda yanan kırmızı ışık olarak hayatımıza giren LED teknolojisi, arandan geçen 50 yılın ardından, artık dünyamızı aydınlatıyor. Bu küçük kırmızı ışık evrim geçirdi, renk değiştirdi, güçlendi ve artık beyaz renge bürünüp hayatımızı aydınlatmaya; kırmızı, mavi ve yeşile dönüşüp çevremizi renklendirmeye başladı. Işık kaynağı olarak LED kullanan aydınlatma aygıtları ile yüksek ışık verimi, düşük enerji tüketimi, uzun ömür, daha iyi bir ışık yönlendirme seviyesi, düşük ultraviyole ve kızıl ötesi ışıması, daha yüksek renksel geriverim konularında çok başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. LED kaynaklar, milyonlarca renk üretmelerinin beraberinde çok çeşitli renk sıcaklıklarında beyaz ışığı sağlayabilirler. Geleneksel ışık kaynaklarına karşı sunduğu avantajlarla her geçen gün hayatımızda daha fazla yer almaya başlayan LED teknolojisi temelli aydınlatma sistemleri, farklılık yaratmak, göz alıcı ortamlar oluşturmak ve kullanıldığı mekanlara büyüleyici bir atmosfer katmak isteyenler için sayısız alternatif ve avantajlar sunmaktadır. LED teknolojisinin avantajları • Yüksek verim sayesinde aynı ışık gücünü daha düşük enerji ile elde ederek büyük oranda enerji tasarrufu sağlaması, • Geleneksel sistemlerle kıyaslandığında bakım gerektirmeden sağladığı 50.000 saat civarında uzun ömür, • Bakıma, lamba değişikliğine ihtiyaç duyulmaması, • Otomasyon uygulamaları ile uyumlu şekilde çalışabilmesi, • LED ışığının istenilen renkte sağlanabilmesi ve ışık kısma/açma (dim) uygulamalarında renginin değişmemesi, • Mekanları çeşitli renklerle renklendirme ve renk değiştirme uygulamalarında oldukça fazla alternatif sunması, • %95’i aşan renksel geri verim değeri • Işık kaynağı olarak boyutlarının çok ufak oluşu ve form esnekliği avantajı sunması, • Işığında ısı taşımaması ve UV yayması sonucu yönlendirildiği cisimleri ışığıyla yaşlandırmaması • Şoka ve titreşime dirençli olmaları Doğru projeye uygulandığında, LED, ilk satın alma maliyeti biraz daha yüksek olsa da, orta ve uzun vadede geleneksel lambalı aydınlatma sistemlerine göre daha ekonomik bir çözüm sunmaktadır. LAMP 83 proje grubu, aydınlatma çalışması yapılacak olan alana göre ‘Geri Ödeme’ hesabını yaparak, LED’li sistemlerin avantajlarını somut olarak ortaya koymaktadır.

LED NEDİR, NASIL ÇALIŞIR, AVANTAJLARI NELERDİR
Kısaca LED ( Light emitting diodes ) Işık yayan diyotlar elektronik dünyanın gerçek kahramanlarından biridir. Ledler hayatımıza o kadar hakim olmaya başladı ki günümüzde reklam sektöründen aydınlatmaya bir uzaktan kumanda dan trafik lambasına kadar her yerde karşımıza çıkıyor.

Peki nedir bu Led nasıl çalışır ?
Üzerinden akım geçtiğinde, üretiminde kullanılan maddenin cinsine göre ışık yayan yarı iletkenlerdir. Üretiminde kullanılan maddenin cinsine göre diyotun rengi de belirlemektedir. LED’in ışık yaymasında ki en önemli bileşenlerinden birisi Led çipidir. Led çipi yarı iletken bir malzemedir. Üzerinde day adı verilen çanak görünümündeki yansıtıcı sayesinde değişik açılarda ışık verebilir.
Led’ in hangi renkte ışık yayması isteniyorsa galyum, arsenit, alüminyum, fosfat, indiyum, nitrit gibi kimyasal malzemelerden uygun oranda yarı iletken malzemeye katkı yapılır (GaAIAs, GaAs, GaAsP, GaP, InGaAIP, SiC, GaN). Böylece LED çipinin istenen dalga boyunda ışıma yapması sağlanır. Örneğin kırmızı renk (660nm) için GaAlAs, sarı renk (595nm) için InGaAIP, yeşil renk (565nm) için GaP, mavi renk (430nm) için GaN kullanılır. LED çipinde kullanılan katkı maddesine bağlı olarak aynı renkli LED’lerin dalga boyu farklı olabilmektedir. Örneğin InGaAlP katkılı LED 640nm dalga boyunda; GaAlAs katkılı LED 660nm dalga boyunda; GaP katkılı LED ise 700nm dalga boyunda kırmızı ışık yayar.
Led’lerin direnci dinamiktir. Yani bu direnç üzerinden geçen akıma göre değişir. Bu yüzden Led’i bir akım kaynağına doğrudan bağlarsak kısa devre olur. Bu yüzden devreye seri bir direnç bağlamak gerekir. Led Direnç hesaplarınızı sitemizdeki faydalı bilgiler bölümünden yapabilirsiniz.
LED ler renklerine göre farklı akımlar da çalışır. Yani farklı renklerdeki led ler için aynı çalışma gerilimi altında farklı ön dirençler gerekir. Renklere göre çalışma gerilimleri ve çekilen Akım değerleri ise aşağıdaki gibidir

Kırmızı LED : 2V - 20mA
Beyaz Led : 3V- 30mA
Yeşil LED : 2,2V - 20mA
Sarı LED : 2V - 20mA
Mavi LED : 3V - 30mA

Led Kullanmanın avantajları nelerdir ?

50.000 saat ömrü vardır.
Enerji tasarrufu sağlar ve bakıma ihtiyaç duymaz.
Şoka dayanıklıdır.
Cıva içermez, güvenilirdir, Çevre dostudur.
Göz alıcıdır ve maksimum emniyet düşünülmüştür.
Çok düşük sıcaklık ve düşük ışık kirliliğine sahiptir.
Hem iç mekanda, hem de dış mekanda suya dayanıklıdır.
Tek ve çok renk elde edilebilir.
Yüksek yoğunluk, yüksek kontrast, hatta parlaklık verir.
LED ampulleri, elektrikli aydınlatma ampullerinden daha dayanıklı, uzun süreli ve enerji verimlidir.
LED'ler, filamanları olmadıkları için, sıradan bir elektrik ampulü kırılırken, onlar bu koşullar altında zarar görmezler.
LED'ler doğal bir ışık yaratır.
Bütünüyle şoka ve titreşime dirençli olurlarken, ortada ne paramparça olacak bir cam ne de kırılacak bir filaman vardır.


NEDEN LED?

Neden LED i Tercih Ederiz?

• Geleneksel floresan lambasına karşın ortalama 1/6-10 güç tüketimi.
• 60.000 saat minimum ömrü vardır.
• Şoka dayanıklıdır.
• Cıva içermez, güvenilirdir.
• Enerji tasarrufu sağlar ve bakıma ihtiyaç duymaz.
• Göz alıcıdır ve maksimum emniyet düşünülmüştür.
• Çok düşük sıcaklık ve düşük ışık kirliliğine sahiptir.
• Elektromanyetik çatışma yoktur.
• Hem iç mekanda, hem de dış mekanda suya dayanıklıdır.
• Tek ve çok renk elde edilebilir.
• Diyot oldukları için, dijital dünyayla daha kolay uyum sağlarlar.
• Yüksek yoğunluk, yüksek kontrast, hatta parlaklık verir.
• Eşsiz ve tutarlı renkler sağlayan tek Işık Rengi ışık kaynağıdır.
• Düşük Güç Tüketimi ve ısı dağıtma özelliklerine sahiptir.
• Kapsamlı voltajla çalışır.
• Çevre dostudur.
• Hafiftir.
• 119 yıl öncesinde elektrik ampulünün icadından bu yana, bu aydınlatma ilk büyük
devrimdir.
• LED ampulleri, elektrikli aydınlatma ampullerinden daha dayanıklı, uzun süreli ve enerji
verimlidir.
• LED'ler, filamanları olmadıkları için, sıradan bir elektrik ampulü kırılırken, onlar bu
koşullar altında zarar görmezler.
• Yeşil ve kırmızı gece görüşünü korumak için harikadır, beyaz genel kullanım amaçları
için iyi bir çözümdür, mavi genellikle dekoratif amaçlar için kullanılır.
• Neredeyse LED'i yenilemeye ihtiyaç duymadan portatif uygulamalar için, pillere daha az
para harcanır.
• LED'ler doğal bir ışık yaratır.
• LED'lerin yumuşak parıltısı kaba gölgeyi, yansımayı ve göz kamaştırıcı parıltıyı azaltır.
• Bütünüyle şoka ve titreşime dirençli olurlarken, ortada ne paramparça olacak bir cam ne
de kırılacak bir filaman vardır.
• Genel bir kural olarak, LED'ler, patlayıcı sıvıların ve gazların yanında yada başarısız
aydınlatmacıların kazalara neden olabilecekleri yerlerde kullanılmak için en iyi çözümdür.
• LED'ler geleceğin ışığıdır.

 

 

led tabela Konya, kayan yazı Konya, power led Konya, led panel Konya, ışıklı tabela Konya, led tabela fiyatları Konya, neon tabela Konya, p10 panel Konya, kayan yazı tabela Konya, power led programı Konya, tabela çeşitleri Konya, kayan yazı programı Konya, led kayan yazı Konya, led tabela programı Konya, led tabela yapımı Konya, panel led Konya, kayan yazı fiyatları Konya, led panel fiyatları Konya, neon lamba Konya, aydınlatma sistemleri Konya, ışıklı tabela fiyatları Konya, p10 led panel Konya, tabela modelleri Konya, eczane tabela Konya, led pano Konya, led tabelacı Konya, ledli tabela Konya, power led programı indir Konya, eczane tabelası Konya, kayan yazı programı indir Konya, led tabela kayan yazı Konya, led tabela nasıl yapılır Konya, kayan yazı devresi Konya, kayan yazı led tabela Konya, kayanyazı Konya, led ışıklı tabela Konya, led tabela malzemeleri Konya, ledli avizeler Konya, ledli ışıldak Konya, ledli projektör Konya, yaz sil neon tabela Konya, ışıklı pano Konya, kayan yazı tabela fiyatları Konya, konya tabela Konya, led programı Konya, led yazı Konya, ledli ampul Konya, let ışık Konya, neon tabela fiyatları Konya, neon yazı Konya, tabela malzemeleri Konya, kayan yazı nasıl yapılır Konya, led panel fiyat Konya, led panel yapımı Konya, led reklam panosu Konya, led tabela programı indir Konya, ledli avize modelleri Konya, ledli lamba Konya, let lamba Konya, panel led fiyatları Konya, eczane tabelaları Konya, ışıklı led tabela Konya, ışıklı tabela örnekleri Konya, led ekran tabela Konya, led reklam Konya, led tabela fiyat Konya, led tabela kasası Konya, led tabelacılar Konya, ledtabela Konya, let tabela Konya, neon reklam Konya, p10 panel fiyatları Konya, sahibinden led tabela Konya, dijital tabela Konya, elektronik tabela Konya, en ucuz led tabela Konya, ışıklı tabela yapımı Konya, kayan led tabela Konya, kayan yazı kasa Konya, kayan yazı yapımı Konya, kayan yazı yazma Konya, kayar yazı Konya, led kasa Konya, led profili Konya, ledli aydınlatma Konya, let aydınlatma Konya, let lambalar Konya, p10 led panel fiyatları Konya, p10 panel programı Konya, ucuz tabela Konya, yaz sil tabela Konya, yazı reklam Konya, aydınlatma fiyatları Konya, ışıklı tabelalar Konya, ışıklı yazı Konya, kayan yazı gif Konya, kayan yazı led Konya, kayan yazı malzemeleri Konya, kayan yazı panel fiyatları Konya, kayan yazı tabela nasıl yapılır Konya, kayan yazılar Konya, kayar yazı tabela Konya, led ışıklı tabela fiyatları Konya, led malzemeleri Konya, led paneller Konya, led tabela animasyon Konya, led tabelalar Konya, led yazı yazma Konya, ledli armatür Konya, ledli tabela fiyatları Konya, p10 led Konya, p10 panel kasası Konya, tabela fiyat Konya, tabela konya Konya, akan yazı Konya, animasyonlu led tabela Konya, eczane tabela örnekleri Konya, ışıklı reklam Konya, ışıklı reklam tabelası Konya, kayan yazı tabela programı Konya, kayan yazı yapma Konya, konya kayan yazı Konya, led ekran tabela fiyatları Konya, led harf Konya, led levha Konya, led tabela konya Konya, led tabela örnekleri Konya, led tabela toptan Konya, led tabela yazı programı Konya, let ışık fiyatları Konya, let ışıklar Konya, mantar led tabela Konya, neon ışıklı tabela Konya, neon tabela fiyat Konya, p10 led panel toptan Konya, panel led tabela Konya, reklam tabelası fiyatları Konya, rgb led tabela Konya, şerit ledler Konya, tabela reklam firmaları Konya, aydınlatma sektörü Konya, eczane e tabela Konya, eczane led tabela Konya, hazır led tabela Konya, ışıklı harfler Konya, ışıklı reklam panoları Konya, ışıklı tabela çeşitleri Konya, ışıklı tabela fiyat Konya, ışıklı tabela modelleri Konya, kayan led Konya, kayan tabela Konya, kayan yazı imalatı Konya, kayan yazı tabela yapımı Konya, kayar yazı tabela fiyatları Konya, konya reklam tabela Konya, led imalatı Konya, led kayan yazı tabela Konya, led panel tabela Konya, led pano fiyatları Konya, led reklam panoları Konya, led tabela imalatı Konya, led tabela program Konya, led tabela programları Konya, led tabela sahibinden Konya, ledli pano Konya, let fiyatları Konya, neon fiyatları Konya, p10 kasa Konya, p10 led panel programı Konya, p10 panel fiyat Konya, pixel led tabela fiyatları Konya, renkli led tabela Konya, tabela led Konya, toptan led tabela Konya, ucuz led tabela Konya, yaz sil neon tabela fiyatları Konya, en ucuz kayan yazı fiyatları Konya, ışık fiyatları Konya, ışıklı harf Konyaı, şıklı kutu Konya, ışıklı led tabela fiyatları Konya, ışıklı levha Konya, ışıklı tabela nasıl yapılır Konya, ışıklı tabela programı Konya, kayan yazı fiyat Konya, kayan yazı imalat Konya, kayan yazı yazma programı Konya, konya led tabela Konya, konya tabela firmaları Konya, led ekran imalatı Konya, led ışıklı tabela nasıl yapılır Konya, led panel kasası Konya, led pano fiyat Konya, led reklam panosu fiyat Konya, led reklam tabela Konya, led tabela devresi Konya, led tabela fiyatı Konya, led yazı programı Konya, ledli aydınlatma sistemleri Konya, ledli tabela yapımı Konya, let tabela fiyatları Konya, market tabelası Konya, neon harf Konya, neon ışık fiyatları Konya, neon tabela yapımı Konya, p10 led panel yapımı Konya, rgb kayan yazı Konya, tabela aydınlatma Konya, toptan led panel Konya, yürüyen yazı Konya, animasyonlu led tabela fiyatları Konya, dijital tabela fiyatları Konya, dijital yazı Konyaelektronik tabela fiyatları Konya, fiyat tabelası Konya, ışıklı harf fiyatları Konya, ışıklı harf tabela Konya, ışıklı kutu harf fiyatları Konya, ışıklı kutu harf tabela Konya, ışıklı levha fiyatları Konya, ışıklı reklam tabela fiyatları Konya, işyeri tabelaları Konya, kayan led ışık Konya, kayan led yazı Konya, kayan yazı kontrol kartı Konya, kayan yazı sistemleri Konya, kayan yazı tabela malzemeleri Konya, kayan yazı tabelası Konya, kayan yazı yazma sitesi Konya, kayan yazılı tabela fiyatları Konya, kayar yazı fiyatları Konya, kayar yazı programı Konya, led ekran panel Konya, led harfler Konya, led ışıklı tabelalar Konya, led imalat Konya, led panel fiyatı Konya, led panel p10 Konya, led panel toptan Konya, led panolar Konya, led tabela bayilik Konya, led tabela kasa Konya, led tabela malzemeleri fiyatları Konya, led tabela malzemesi Konya, led tabela panel Konya, led tabela reklam Konya, led tabela sistemleri Konya, led tabela yapmak Konya, led tabela yazılımı Konya, led tabele Konya, led yazılar Konya, ledli ışık Konya, ledli spot lambalar Konya, ledli tabelalar Konya, let aydınlatma sistemleri Konya, neon ışık fiyat Konya, neon ışık yapımı Konya, neon led tabela Konya, neon tabela nasıl yapılır Konya, p10 kayan yazı Konya, p10 kırmızı led panel Konya, p10 kontrol kartı Konya, p10 led ekran Konya, p10 led panel kasası Konya, p10 led tabela Konya, p10 panel led Konya, p10 tabela Konya, power led tabela Konya, renkli kayan yazı Konya, şerit let fiyatları Konya, tabela ledleri Konya, tabela neon Konya, 3d led tabela Konya, akıllı tabela fiyatları Konya, akilli tabela Konya, aydınlatma ledleri Konya, en ucuz p10 led panel Konya, ışıklı reklam tabelası fiyatları Konya, ışıklı totem tabela Konya, isikli reklam tabela Konya, kayan ışık Konya, kayan ışıklı tabela Konya, kayan tabela fiyatları Konya, kayan yazı modülü Konya, kayan yazı paneli Konya, kayan yazı yapmak Konya, led ışık tabela Konya, led ışıklı panolar Konya, led ışıklı tabela yapımı Konya, led kutu harf Konya, led levha yapımı Konya, led malzeme Konya, led p10 Konya, led p10 panel Konya, led panel ekran Konya, led pano nasıl yapılır Konya, led reklam tabela fiyatları Konya, led reklam tabelası Konya, led tabela firmaları Konya, led tabela yapma Konya, led yazı fiyatları Konya, ledli kayan yazı Konya, ledli kayan yazı devresi Konya, ledli tabela nasıl yapılır Konya, neon ışıklı yazı yazma Konya, p10 panel kasa Konya, power ledler Konya, reklam tabelaları fiyatları Konya, tabela ledi Konya, tabela reklam konya Konya, toptan led tabela malzemeleri Konya, ucuz led panel Konya, ÇİN- HONG KONG-TAYVAN iş tagibi Konya, görsel ve ekonomik aydınlatma Konya, led tabela totem Konya

Son Güncelleme ( Cumartesi, 25 Nisan 2015 12:56 )