TUŞBA LED TABELA KONYA
TUŞBA LED TABELA: Home KURUMSAL NEDEN LED?

NEDEN LED?

e-Posta Yazdır PDF

 

Led Konya, Led Tabela Konya, Kayan Yazı Konya, Işıklı Tabela Konya, Led Tabela Fiyatları Konya, Ucuz Led Tabela Konya, Kayan Yazı Tabela Konya, Led Kayan Yazı Konya, Kayan Yazı Fiyatları Konya, Aydınlatma Sistemleri Konya, Işıklı Tabela Fiyatları Konya, Led Tabelacı Konya, Led Tabela Kayan Yazı Konya, Kayan Yazı Led Tabela Konya, Kayan Yazı Tabela Fiyatları Konya, Ledli Aydınlatma Konya, P10 Led Panel Fiyatları Konya, P10 Kırmızı Led Panel Konya, Toptan Led Tabela Malzemeleri Konya, Çin İş Takibi Konya, Tayvan İş Takibi Konya, Led Ekran Konya, Animasyonlu Led Konya, Pixel Led Konya, Led Dönüşüm Konya, Full renk led ekran Konya, İç ve Dış Mekan Led Aydınlatma Konya, Bahçe Aydınlatma Konya, Led Fiyatı Konya, Şerit Led Fiyatı Konya, Led Fiyatlar Konya, Led Tabela Fiyatları Konyada, Işıklı Tabela Fiyatları Konya, Led Toptan Satış Konya

Led Ekran İmalatı
Ülkemizde son yıllarda hızlı gelişmekte olan reklam sektörüne bir bomba gibi düşen kayan yazı, led tabela,akan yazı sistemlerini artık her iş kolunda görmeye başladık. Led ve led li ürünlere bu denli ilgi reklam sektörünü değişik arayışlar içine soktu. Tek renk olan led tabela diğer adı ile kayan yazı sistemleri son dönemlerde full color olarak karsımıza çıkmaya başlandı.
Led tabela, kayan yazı ve akan yazı sistemlerinin full color olarak üretilmesi ve resim gösterme özelliği olan şekline led ekran denir.
Led ekran imalatı, kayan yazı imalatı ile aynı mantık ile üretimi yapılır. Kayan yazı imalatında tek renk led paneller kullanılırken, led ekran imlatında full color rgb led paneller kullanılır. Kayan yazı sadece animasyon ve tek yazı gösterimi yaparken, led ekran ismindende anlaşıldığı üzere ekran gibi çalışır video resim slayt gösterileri yapılabilir. Tuşba Led led teknolojilerinde kayan yazı imalatı, led tabela imalatı,akan yazı imalatı, skorbord imalatı ve digital saat imalatı yanında prosfesyonel bir şekilde led ekran imalatı yapılmaktadır.
Led ekran imalatı; full color led panellerin birleştirilmesi mantığına dayalı olarak yapılırken kayan yazı, led tabela ve akan yazıdan farklı en büyük özelliği kullanılan kontrol kartı dır. Kontrol kartı hd kalitesindeki video yada resimleri gösterebilecek özellikte olmalıdır.
Led ekran imalatı istenen ölçü yada ebatta üretilebilir 1m2 kareden başlayan led ekran imalatı sonsuz ölçüye kadar büyüyebilir. Dev led ekran dediğimiz bu sistemler kayan yazıya ve led tabelaya göre maliyet açısından daha yüksektir. Dev led ekranların fiyatının diğer sistemlere göre fiyatının yüksek oluşu dev led ekranların satışı yada kiralamasına mani olacak bir unsur olarak önümüze gelmemektedir. Çünkü dev led ekran yada led ekranların reklamda algı değeri kayan yazı ve led tabelaya göre çok daha yüksektir.
Led ekranlarda yapılan görsel reklam ile satışı hedeflenen ürünün alıcı kitleye görsel olarak sergilenebilmesi tüketicinin satın alma isteğini artırır. Ve böylelikle led ekran sahibi işyeri rakipleri arasında fark yaratır.
Tuşba Led şirketinin kuruluş amaçlarından biri olan seri led ekran imalatı, üretimimizin yüzde 50 lik kısmını oluşturmaktadır. Türkiye'nin her yerine montajlı üretim yapan Tuşba Led şirketi imalatını yaptığı led ekranları anlaşmalı kargo ile gönderip kargonun alımından sonra montaj ve kurulum için 7/24 çalışan Tuşba Led teknik hizmet servisi ile de siz değerli müşterilerimize uzaktan yardım imkanı sunmaktadır.


Led Ekran
Acık hava reklamcılığında sıkça görmeye başladığımız led ekran sistemlerine olan ilgi her gecen gün artmaktadır.indoor ve outdoor seçenekleri ile her ortama uygun modelleri olan led ekran sistemlerini otel , sahne, mağaza vitrini gibi birçok iç mekan alanlarda yoğun olarak uygulanmaktadır. video gösterimi özelliği ile tüketiçi kesimin ilgisini çekmeyi başaran led ekranlar sayesinde başka bir reklam yöntemine ihtiyaç kalmadan işletmenin reklamı çok etkili bir şekilde yapılmaktadır. led ekranların diğer reklam araçlarından daha etkili olmasının diğer bir nedeni de gün ışığında da görünümünün çok yüksek oluşudur.
led ekran ceşitleri
1:indoor led ekran (sadece iç mekanlara uygulanır dış ortama uygun değildir eğer dış ortamda uygulanacaksa önüne ya fleksi yada cam konulmalıdır. ışık şiddetleri dış ortam led ekranlara göre daha düşük olduğu için direk güneş gören ortamda kesinlikle iyi bir performans alınamaz.)
a:p10 indor led ekran( piksel aralığı cok 10 mm olması nedeni ile iç mekan olarak çok fazla tercih edilmez)
b:p8 indoor led ekran (p10 led ekrandan cok farkı yoktur. ülkemizde cok fazla kullanılmamaktadır.)
c:p6 indoor led ekran (piksel aralıgı 6 mm dir. 5 metre mesafeden cok rahatlıkla görüntü netligi alınır. günümüzde encok kullanılan indoor led ekran dır.)
d: p4 indoor led ekran (piksel aralığı 4mm dir.3 metreden bile cok net bir görüntü alınır fakat fiyatının bircok işletmenin bütcesini aştığı için cözünürlüğü cok iyi olmasına rağmen cok fazla tercih edilmez)
e:p2 indoor led ekran ( sektörin enyeni ürünüdür varolan en iyi cözünürlüğü olan led ekran modelidir.)
2:outdoor led ekran( dış mekanda kullanılan led ekranlardır. uzak mesafeden net görüntü alınırken yakın mesafede netlik yoktur. dış ortamda ısık yağmur toz kar gibi etkenlere karşı dayanıklıdır.


Skorbord
Basketbol, futbol, tenis vb. birçok spor karşılaşmasında takımlar arasındaki puan durumunu göstermek için kullanılan ışıklı ya da ışıksız tabelalara skorbord denir.
Skorbord daha önceki dönemlerde rakam yazılı kartonların puan durumuna göre değitirilmesi mantığı ile işlem yapılırken teknolojinin gelişmesi ile bu sistem bilgisayar kontrollü ledli skorbord olarak değişti.
Skorbord üzerindeki rakamlar buton aracığı ile değiştirilebildiği gibi bilgisayar kontrollü olarak ta değişimi yapılmaktadır.
Tuşba Led olarak skorbord imalatı yapmaktayız. Skorbord imalatı isteğe bağlı olarak istenen ölçüde ya da istenen kontrol sistemi ile üretilmektedir. Skorbord imalatı kayan yazı ya daled tabelada kullanılan led paneller kullanılarak yapılır. Farklı olan kısmı ilave botun özelliğidir. Takımlar arasında puan artışı olduğunda buton aracılığı ile skorbord üzerindeki rakamlar değiştirilir.


Ucuz Led Ekran
Bir cok sektörde olduğu gibi acık hava reklamcılığında da fiyat rekabeti yoğun olarak yapılmaktadır. Led ekran satan bir cok firma kalite rekabetinden daha çok fiyat rekabeti yaparak ürün satışı sağlamaya çalışmaktadır. fakat bir cok sektörde gördüğümüz fiyat ucuzlatma politikası ile ürüne talebi artırma stratejisi led ekran,led tabela,kayan yazı ve led pano imalatını olumsuz yönde etkilemiş bu tür led ekran sistemlerine talebi azaltmıştır.Buda demek oluyor ki fiyat rekabeti her sektörde ürün şatışını artırırken led ekran, led tabela, kayan yazı, led pano gibi ürünlerde tam tersi etki yaparak talebin azalması şaşırtıcı bir sonuç olsa da bunun belli başlı nedenleri şöyledir;
Led ekran, led tabela, kayan yazı, led pano, akan yazı, akıllı tabela gibi elektronik ürünlerde tüketiçi kesimin dikkat ettiği en büyük tercih sebebi kalitedir. çünkü kalitesiz ürün eşittir sorunlu ürün demektir. Fiyat düşürmenin en iyi ve bilindik tek yolu kaliteden ödün vermektir. Led sektöründe led ekran imalatı yapan birçok üretici firma fiyat rekabeti yapmak adına kaliteyi düşürdü. kalitenin düşmesi ile sürekli sorunla karşılasan tüketici kesim artık led ekran yada led tabela ya korkarak bakmaya başladı.
Tüm bu nedenlerden led ekran, led tabela yada kayan yazı imalatı yapan led ekran üretici firma asla kaliteden ödün vermemelidir.
Tuşba Led olarak kaliteyi ön planda tutan şirketimizin sloganı ''uygun fiyata en iyi kalite''dir.
Led ekran şiparişleriniz için Tuşba Led led teknolojilerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.


Dev Led Ekran
Dev led ekran aslında led ekranın çok büyük ölçüde yapılabilmesinden dolayı bilinen diğer adıdır.
Led ekran imalatı ülkemizde gelmeden önce görüntülü reklam sistemleri led tv ekranlarının birleştirilmesi mantığı ile yapılıyordu. Fakat bu şekilde yapılan sistemlerde belirli bir boyuttan yukarı çıkmak mümkün değildi. Teknolojinin ülkemizde gelişmesi ile hem dış mekanda hem iç mekanda kullanılan led ekranlar hızla yaygınlaşarak reklam sektörünün vazgeçilmez birer unsurları haline geldi. Led Tv ekranlarının birleştirilmesi ile yapılan görüntülü reklam sistemlerinde sadece iç mekan kullanım yapılırken led panel kullanılarak yapılan led ekran imalatında isteğe bağlı olarak indoor led ekran imalatı ve outdoor led ekran imalatı yapılabilmekte. Belirli ölçüleri olan led panellerin birleştirilmesi mantığı ile yapılan led ekran imalatında istenilen ebat yapılabilmektedir. Led ekran imalatı 1 m2 olabileceği gibi 100 m2 yada daha büyük olabilir. Led ekranların bu özelliğinden dolayı dev led ekran olarakta adlandırıldı.
Tuşba Led talebleriniz doğrultusunda her ebat yada ölçüde dev led ekran imlatı yapmaktadır.


Led Ekranda İzleme Mesafesi
Led ekran imalatı yapılırken en cok dikkat edilmesi gereken unsur izleme mesafesinin hesaplanmasıdır. Birçok led ekran imalatı yapan firmanın göz ardı ettiği ama müşteri memnuniyeti için son derece önemli olan kısım izleme mesafesi hesaplanarak ihtiyaca uygun led ekran imalatının yapılmasıdır. Tuşba Led led teknolojileri firması gibi satış hedefli olmayıp müşteri memnuniyeti ön planda olan firmaların dikkat etmesi gereken en önemli unsur izleme mesafesinin doğru hesaplanmasıdır. Çünkü 10 metre mesafeden izlenmesi gereken noktaya 50 metre izleme mesafesi olan bir ekran montajı yapılırsa müşteri memnun kalmaz.
Pekala bu durumda izleme mesafesi nasıl hesaplanır?
Led ekran izleme mesafesini belirleyen unsurlardan en önemlisi piksel aralığıdır. Mesala piksel aralığı 10 mm olan bir led ekranın izleme mesafesi minumum 10 metre olurken ,Piksel aralığı 5mm olan led ekran için izleme mesafesi 5 metredir. Led ekran ebatının ölçüsüdeled ekran izleme mesafesinin maksimum değerini belirler. Mesela piksel aralığı 10 mm olan 12 m2 bir led ekran için izleme maksimum izleme mesafesi 120 metre olurken 24 m2 bir ekranın maksimum izleme mesafesi 240 metredir.
Led ekran imalatı yapılırken en az kullanılan led ekran malzemelerinin kalitesi kadar led ekran izleme mesafesinin doğru tespit edilerek doğru piksel aralığı ve doğru ebatı tespit edip müşterilerimizin yönlendirilmesi önemlidir. Biz, ne kadar üst kalite led ekran malzemesikullanırsak kullanalım, en iyi işçilikle led ekran imalatı yapalım, şayet müşteri görüntü almak istediği mesafeden net bir görüntü alamazsa memnun kalması mümkün değildir.
Tuşba Led led teknolojileri şirketi olarak tarafımıza gelen led ekran siparişleri için yerinde tespit yapmaya gayret gösteriyoruz. ÇünküTuşba Led olarak hedefimiz çok satış yapmakla beraber müşteri memnuniyeti yüksek olan satış yapmaktır.
Led ekran siparişleriniz için Tuşba Led led teknolojilerini tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz


Kayan yazı ve Led Ekran
Öncelikle kayan yazı ile led ekran arasındaki farkı bilmemiz için her iki ürünün tanımını iyi bilmemiz lazım.
Kayan yazı : Kayan yazı diger bir adı ile led tabela aslında ışıklı reklam tabelasıdır. Bilindik sıradan ışıklı reklam tabelasından en büyük farkı kayan yazı kelimesinden de anlaşılacağı gibi yazıların hareketli olmasıdır.
Led ekran : Görsel ve hareketli reklam tabelasıdır.
Led ekran ve led tabela yani kayan yazıyı yukarıda kısaca tanımını yaptık. Tanımdanda anlaşıldığı üzere led ekran ve kayan yazıarasındaki en büyük fark led ekranın full color olup video oynatabilme yada resim gösterimi yapabilme özelliğidir. Kayan yazı tek renk olup sadece tek renk video yada yazı gösterimi yapılırken led ekran full color'dur ve her tür video resim görseli gösterilebilir.
Led ekran ve kayan yazıyı birbirinden ayıran en büyük özellikler imalat aşamasında kullanılan malzemenin farklılığıdır. Led ekran imlatıyaparken full color rgb led panel kullanılırken, kayan yazı imalatı yaparken tek renk p10 led paneller kullanılır. Kayan yazıda kullanılanled adaptör amper hesabı, led ekran imalatında kullanılan led adaptör amper hesabından daha düşüktür.
Kayan yazı imalatı çalışma süresi olarak daha kısa sürede üretilirken led ekran imalatı daha uzun sürede üretimi tamamlanır.
Led ekran elektrik tüketimi ile kayan yazı elektrik tüketimi arasında 3 kat oranında fark vardır. Led ekran, kayan yazıya göre çok daha fazla elektrik tüketimi yapar.
Kayan yazı sistemlerinde 5 renk ( kırmızı,sarı,beyaz,mavi,yeşil ) seçeneği ile sınırlıyken led ekranda doğadaki tüm renkleri elde etmek mümkündür.
Led ekran fiyatı kayan yazı sistemlerine göre daha maliyetli yani daha pahalıdır.
Led ekran imlatı yapılırken kullanılan ürün kaliteleri yüksek olmazsa led ekranda kayan yazıya göre daha fazla arıza çıkabilir .
Led ekrandaki görsel ile tamamlanan reklam, kayan yazıya göre daha etkili reklam aracıdır.
Led ekranı daha kurumsal firmalar tercih ederken kayan yazıyı küçük esnaf ve kuruluşlar tercih eder.
Led ekran ile kayan yazı arasında her açıdan bakıldığında çok büyük farklar ortaya çıkmaktadır. Ama her iki sistemin de tek bir ortak noktası var iyi kalite malzeme üst düzey işçilik yapılmadığı sürece bu sistemler sorun yaratmaya devam edecektir . Tuşba Led olarak sorunsuz en iyi kaliteyi siz değerli müşterilerimiz ile buluşturmanın tatlı gururunu yaşayan firmamız, imalatını yaptığı led ekran, kayan yazı,skorbord,akan yazı, digital saat,fiyat panosu,benzin istasyonu fiyat panosu gibi ürünlerin tamamında 2 yıl garanti vermektedir.


Fiyat Panosu
Benzin istasyonlarının petrol fiyatlarını tüketiciye bildirdikleri led tabelalı ya da kayan yazılı yapılan bildirim panosuna fiyat panosu denilmektedir.
Benzin istasyonlarının olmazsa olmaz denilen ledli fiyat panoları, istasyonun istediği renk ya da ölçüde üretimi yapılmaktadır. Fiyat panosunda benzin, motorin ve lpg fiyatları tüketicinin rahatlıkla okuyabileceği şekilde olmalıdır. Benzin istasyonu ledli fiyat panolarındafiyatların yazılı olması yasalarla standarta bağlanmış olan ülkemizde fiyat panosu olmayan ya da belirgin bir şekilde okunmayan istasyona cezai işlem yapılmaktadır. Bu nedenle artık tüm benzin istasyonlarına fiyat panosu yaptırmak mecburiyet haline gelmiştir.Fiyat panoları genelde benzin istasyonunun yola en yakın sürücülerin rahatlıkla görebilecekleri bir acıda olmak zorundadır. İstasyon fiyat panoları kayan yazı ya da, led tabela ile aynı malzeme kullanılarak yapılır uzaktan kumanda, usb, bilgisayarlı, wifi ve network bağlantı seçenekleri mevcuttur.
Benzin istasyon fiyat panosu imalatı yapan Tuşba Led şirketi bu güne kadar alpet, kadoil ve aygaz gibi birçok işletmeye ledli fiyat panosu imalatı ve montajı yapmıştır
Ledli fiyat panosu istenilen ölçüde ve renkte imalatı Tuşba Led led teknolojileri tarafından 2 yıl garanti vererek yapılmaktadır.
Led ekran, led tabela, kayan yazı, akan yazı, led pano, istasyon fiyat panosu, fiyat panosu, ledli fiyat panosu, skorbord imalatı ve montajı için Tuşba Led firmasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.


Kayan Yazı Alırken
Kayan yazı sistemleri ülkemizde her geçen gün çığ gibi büyüyen bir pazar olurken kayan yazı imalatıda son derece yaygın bir iş dalı haline gelmektedir.
Kayan yazı imalatı İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere birçok ilimizde irili ufaklı işletmelerde yapılmaktadır. Rekabetin fiyat indirimi ile yapıldıgı kayan yazı sektöründe fiyatlarla birlikte hızla kalite de düşmektedir.
Piyasaya savaş açarak kaliteyi uygun fiyata satma amacı ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
O halde kayan yazı satın alırken bakmamız gereken özellikler ne olmalı ?
Öncelikle satın aldığımız led tabela, kayan yazı, akan yazı ve led ekran gibi elektronik ürünlerin saat ömürleri sorulmalı. ( 100.000 saat olmalı)
Kullanılan led paneller dış mekanda kullanılacaksa outdoor led panel olmalı (yağmura, toza ve suya karşı korumalı)
Kayan yazı imalatında kullanılan led panellerin ışık şiddeti gün ışığında fark edilebilecek yükseklikte olmalı.
Satın alınan kayan yazı için garanti süresi sorulmalı ve arıza durumunda teknik servis hizmetinin olup olmadığına bakılmalı.
Kayan yazı imaltında kullanılan led adaptör marka ve modeli sorulmalı dogru amper kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilmeli.
Kayan yazı için kullanılan kayan yazı malzelerinin tse ISO9001 gibi belgeleri olup olmadığı sorulmalı.
Yukarıda saymaya çalıştıgımız birçok özellik kayan yazı imalatında olması gereken maddelerdir. Biliyorum ki bu yazıyı okuyan herkesin kafasında şöyle bir soru oluştu. Kayan yazı satın almak için işin uzmanı olmak mı lazım? Tabi ki ürün satın alırken aldığımız her ürünü bu denli incelemek mümkün değil . Size daha çok güvenilir ve daha çok kaliteli kayan yazı satın almak için başka bir yöntem gösterebilirim ki oda Tuşba Led led teknolojileri ile çalışmaktır.
En iyi kalite, en iyi fiyat sloganını ilke belirlemiş Tuşba Led ile artık kayan yazı, led ekran, akan yazı ve led tabela almak artık o kadar da zor değil. İrtibat numaralarımızdan bize ulaşmanız yeterlidir. Nerde olursanız olun anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile led tabelanın diğer adı ile kayan yazı ürününüzü kapınıza kadar teslim ediyoruz. Teslimattan sonra Tuşba Led teknik servis hizmetimiz devreye girerek kayan yazı sisteminizi sağlıklı bir şekilde kullanmanıza yardımcı oluyor.


Kayan Yazı İmalatı
Kayan yazı imalatı yapmak için öncelikle kasa, adaptör, led panel, kontrol kartı ve elektrik kablosuna ihtiyaç vardır.isterseniz sırası ile bu malzemeleri inceleyelim.
Kasa : Led panelleri koruyan ve bir arada tutmayı sağlayan metal çerçeveye led kasa denir. Led kasa, cnc kasa ve lazer kasa olmak üzere iki grupta sınıflandırılır. İsteğe göre cnc kasa yada lazer kasa kullanılabilir.
Led cnc kasa ; bağlantı aparatları kompozitten cnc makinasında kesildiği için bu ismi almıştır. Çerçeve olarakta led profili kullanılabilir.Led profilin yaptığımız kayan yazı ebatına göre farklı boyutları mevcuttur.
Lazer kasa ; aliminyum yada sac tabakanın lazer makinasında led panel ebatlarına ve vida yerlerine göre kesilmesi şeklinde yapılır. Lazer kasa adını da kesim yapılan lazer makinasından alarak lazer kasa yada led lazer kasa olarak adlandırılır.
Adaptör: Kayan yazı imalatın da kullanılan led paneller 5 volt elektrik ile calışır fakat günlük hayatta kullandığımız elektrik 220 volt dur. Bu durumda elektriği 220 volt tan 5 volt a dönüştürmek için gerekli olan mekanizmaya led adaptör veya power supply denir. Led adaptörleri 220 volt giriş yaparken 5 volt cıkış yaparlar. Kullanılan panel sayısına göre 10,20,30,40,50,60,80, amper Şeklinde kullanılır.
Led panel: Kayan yazı imalatının en önemli parçasıdır. Plastik kasa üzerine yerleşmiş led lerden oluşur. Işığın meydana geldiği parçadır.Led paneller tek renk ve full color olmak üzere ikiye ayrılır. Tek renk led panellerin piyasada bilindik isimleri p10 led panel dir. P10 led paneller kırmızı sarı mavi beyaz ve yeşil renklerde olmak üzere toplam 5 renk seçeneği bulunmaktadır. Full color led paneller ise kendi arasında indor ve outdoor olmak üzere ikiye ayrılır. Kayan yazı imalatında p10 led panel kullanılır.
Kontrol kartı: Kayan yazı üzerindeki bilgilerin değişik animasyonlarla ya da farklı boyutlarda akan yazı ya da duran yazı şeklinde olmasını sağlayan mekanizmadır. Kısaca kayan yazı, tabela nın beyni denilebilir.
Yukarıda açıklamasını yaptığım tüm led tabela malzemeleri, led tabela imlatı için kullanılmak zorundadır. Led tabela imalatı sırasıyla su şekilde devam eder.
Led panellerin led kasa üzerine montajı
Led adaptörlerin led panellerle bağlantı yapılması
Kontrol kartının takılması
Kontrol kartı ile led paneller arasındaki data akışını sağlayan data kablolarının takılması
Led programında hazırlanan yazının ya da animasyonun led tabela üzerindeki kontrol kartına yüklenmesi
Tuşba Led led teknolojileri kayan yazı, led tabela,led ekran imalatı yapmak amacı ile kurulmuş imalat ve ithalat yapan bir şirkettir. Tuşba Led 7/24 hizmet veren teknik servis hizmeti ile satış sonrası tam destek vermektedir. Tuşba Led yaptığı tüm led tabela imalatı, led ekran imalatı, kayan yazı imalatı,skorbord imalatı, dijital saat imalatı ve bunun gibi bir Çok imalatlarda uygun fiyat üst kalite prensipini ilke edinmiştir
.Tüm bu parcaları birleştirdiğimizde kayan yazı sistemini elde etmiş oluruz kayan yazı sistemi basit bir yapımı ve kullanımı olan kolay bir sistemdir. eski model reklam tabelalarının yeriine yada takviye olarak kullanılır. Kayan yazı sistemlerinin hızlı bir şekilde hayatımıza girmesi ve bu denli ilgi görmesinin en büyük sebebi aslında kullanım kolaylığıdır. kayan yazı sistemlerine yükledigimiz yaznın hareket edmesi sebebi ile kayan yazı ismini almıştır. kayan yazı sistelerinde 44 farklı animasyon seceneği bulunmaktadır.


Led ekran denildiğinde karmaşık bir sistem aklımıza gelse de aslında led ekran imalatı yapmak bildiği kadar zor bir iş değildir. Fakat her önüne gelen led ekran imalatı yapmaktadır. Öncelikle led ekran yapımı ciddi çalışma gerektiren bir ekip işidir. Ekip elektronik bilgisi, montaj bilgisi, bilgisayar bilgisi ve yazılım bilgisi olan bireylerden oluşmalıdır. Çünkü led ekran imalatı öncelikle led panellerin bir araya getirilmesinden oluştuğu için led panelleri bir araya getirecek bir elektrik ve elektronik bilgisi ister. Bir araya gelen led panellerin led kasası dediğimiz kasa içine oturtmak ve yerine takımını sağlamak içinde bir montaj ekibi gerekir. En son olarak led panellerden olusan led ekranımızın yerine montajı da yapıldıktan sonra program ve yükleme aşaması gerekir bunun için ise yazılım program bilgisi olan bir ekibe ihtiyaç vardır.
Yani anladığımız üzere led ekran imalatı deneyimli bir ekip işidir. her bir birey işini hakkıyla yaptığında muhteşem bir sonuç ortaya çıkar ve sorunsuz bir şekilde led ekranlarımız 100000 saat gibi uzun bir süreçte siz değerli müşterilerimizin reklamlarını görüntülemeye devam eder.oysa günümüz şartlarında gerek maliyeti düşürmek gerekse fiyat rekabeti yapmak için led ekran imalatları en başit sekle indirilerek merdiven altı dediğimiz atölyelerde son derece amatörce yapılmaktadır. Bu yapılan iş ve işçiliğin sonucunda da çevremizde bir çok arızalı yada çalışmayan led ekran görme olasılığı günden güne artmaktadır.
Profesyonel bir teknik ekibe sahip Tuşba Led led teknolojileri led ekran led tabela ve kayan yazı imalatı yapmaktadır. yaptığı işçilik ve kullandığı led ekran malzemelerinden emin olarak hareket eden şirketimiz satılan her ürüne ölçüsü ne olursa olsun 2 yıl süre ile full garanti vermektedir.
Led ekran imalatını işi bilen güvenilir ekip ile yapılması sizlerin sorunsuz ve daha kaliteli hizmet almanıza yardımcı olur.

led ekran alırken nelere dikkat edilmeli?
Reklam sektörünün olmazsa olmaz ürünleri haline gelen led ekran sistemleri son dönemlerde sıkca arıza çıkaran ve problem yaratan ürünler haline gelmiş led ekran satın almak isteyen işyeri sahipleri artık korkar olmuştur.
İşyeri sahipleri için hem vazgeçilmez hem de korkulu rüya olan led ekranlar da doğru firma yada üreticiye seçmek sorun yasamamak için yapılması gereken en akıllıca yöntem olur.
Reklam sektöründe çok kısa zaman da çok büyük yer tutan led ekran sistemlerinin imalatı ile oluşan boşluktan faydalanmak isteyen merdiven altı firmaları kalitesi düşük led ekran imalatı yaparak led ekranların tüketiciler tarafından korkulu rüya olmasına neden olmuşlardır. oysaki gerekli kalite standartlarına dikkat edilerek yapılan led ekranlarda arıza çıkma ihtimali yüzde bir oranı kadar düşüktür.kullanılan led ekran malzemeleri kadar yapılan işçiliğinde çok önemli bir kalite unsuru olan led ekran imalatında en önemli adım doğru üretici firmayı seçmektir.
Led ekran imaltı,kayan yazı imalatı ve led tabela imalatı için Tuşba Led led teknolojilerini tercih ettiginiz için teşekkür ederiz

Led Ekran Görüntü Tazeleme
Led ekranlarda iki önemli parametre vardır bunlar tazeleme parametresi ve görüntüleme paremetresidir. Resim parametresi bir saniyede led ekranda gösterilen resim sayısıdır. Resim parametresi normal telvizyon ekranında saniyede 25 ile 30 resim olurken bilgisayar ekranında 60 kare/saniyedir. Mesala televizyonda seyredilen bir videoyu bilgisayarda seyrettiğimizde aynı resim bilgisayara uygun hale gelmesi için birden fazla gösterimi olur 60 kare/ saniyeye tamamlanır. Biz led ekran yada bilgisayara baktıgımızda15 kare / saniye olan bir video yada resmi kesintisiz görürüz bunun altında görüntü olan led ekran sistemlerinde kesik kesik görüntü görürüz. Yani buda demek oluyor ki bir led ekranın görüntüleme parametresi 15kare/saniyeden daha yüksek olmalı. Eğer ki led ekran sistemlerinde görüntü paremetresi düşük olursa kesik keşik bir görüntü elde edilir. Led ekran sistemlerindeki görüntü parametresinin standart ölcüde olması kesintisiz ve akıcı bir video izlenmesini sağlar.
Tazeleme parametresi ise her resmin ekranda cizilme sayısıdır. led ekranda tek bir görüntü bile olsa o görüntü tazeleme parametresi kadar ekranda defalarca görüntülenir.Televizyonlarda tazeleme paremetresi 100 veya 200 hertz dir led ekran sistemlerinde bu deger 400 hertz civarındadır. yenimodel led ekranlarda tazeleme paremetresi 9000 hertz gibi değerler kolaylıkla elde edilmektedir. Led ekran sistemlerinde yüksek tazeleme paremetresi cok iyi gibi görünse de led ekranın parlaklığın azalmasına neden olduğu için çok sağlıklı değildir. Yüksek tazeleme parametresi için led ekran donanımının bu paremetreleri kaldırabilecek yapıda olması gerekir yoksa led ekran görüntüsünde değişik ve anlamsız çizğiler oluşur.
Gerek görüntü paremetresi gerekse tazeleme parametresinin led ekran sistemlerinde kaliteli bir sunum için cok önemli olduğunun bilinçinde olan Tuşba Led teknik ve imalat ekibimiz bu kriterlere uygun led ekranlar üreterek müşterilerinin hizmetine sunmaya devam etmektedir.


LED EKRAN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Led ekran reklam sektörünün en yüksek maliyetli ürün grubu olurken en etkili reklam aracları haline gelmiştir. Herkes tarafından bilinmeyen fakat ticari olarak kullanılan endüstriyel ürünlerdir. Satış maliyetlerinin yüksek olması tüketicileri led ekran satın alırken çok secici ve dikkatli olmasına neden olmuştur. İşletmemiz için satın alacağımız led ekran doğru tercih yapılmadığında karsımıza büyük sorunlar cıkarabilir bunun için led ekran satın alırken çok dikkatli olmak gerekir. Pekala led lekran satın alırken nelere nasıl dikkat etmeliyiz.
-Led ekran satın aldığımız üretici firma dan led ekran için TSE yeterlik belgesi istemeliyiz.
-Sanayi ticaret bakanlığı tarafından onaylanmış garanti belgesi isteyin ve led ekran garanti süresini net olarak örgenin.
-Garanti kapsamı ve hizmetleri led ekran üretici firmadan yazılı olarak istenmelidir
-Led ekran için alınmış CE belgesinin olması ürünün insan sağlığına ve diger sistemlere zarar vermediğinin göstergesidir mutlaka üretici firmadan CE belgesini mutlaka isteyin
-Üretici firmayı mutlaka ziyaret edin detaylı bilgi isteyin daha önceden yapılmış led ekran imalatlarını inceleyin
-Üretici firmanın daha önce satış yaptığı led ekran müşterilerini öğrenip onlardan bilgi alın.
-led ekran sistemlerinde kullanılan led lerin markalarını öğrenin ve bu bilginin yazılı sözleşmede kayıt altına alınmasını sağlayın
-Led ekran sistemlerinde kullanılan led sürücü entegrelerinin ne olduğunu sorgulayın. Kullanılan ürünü araştırarak konusunda uzman firma tarafından üretilip üretilmediğine bakın.
-Led ekran sisteminde kullanılan konektörler önemlidir. Üretici firmadan kullanılan konektörü öğrenip araştırın
-Led ekran imalatında kullanılan led paneller staticscan yada dynamic scan tekniği ile sürülmektedir. Ürüetiçi firmadan bu detayı öğrenerek fiyat kıyaslamasını buna göre yapın.
-Led ekran imalatında kullanılan led adaptörlerin markasını öğrenin led adaptörler üzerinde CE ifadesinin olup olmadığına dikkat edin.
-Led ekran üreticileri varolan özellikleri farklı ve yeni bir durum olarak lanse edebilmektedirler. Yeni bir bilgi yada özelliklerle karsılaştığınızda mutlaka detaylı bilgi isteyin ve araştırın
-Led ekran garanti süresi sonrasındaki hizmet ve yedek parca fiyatlarını örgenin
-Enerji tüketimi led ekranda iyi yada kötü ayrımı yapmak için yeterli bir kriterdir.enerji tüketimi ile ilgili bilgiyi led ekran üreticinizden isteyin düşük enerji harcayan ürünü tercih edin.
-Led ekran sistemleri bir çok bileşenden oluşur, bu bileşenleri öğrenerek fiyat kıyaslamasını yaparken bu bileşenlerin tamamının dahil edildiğine emin olun.
-led ekran kontrol sistemi ile ilgi bilgi alın ve ekranınızı nasıl kontrol edeceğinizi bilin
-Led ekran konstrükdiyonun tüm statik hesaplamaları yapılmış olmalıdır.
-Led ekran montajı yapılacak yer ile ilgili yazılı izinlerinizi mutlaka alın.
-Led ekran satın alırken doğru ölçü ve yeterli çözünürlük hesabı için üretici firmadan yardım talep ediniz
-Üretici firmanızdan tam olarak teslim süresi ni isteyin
-satın aldığınız led ekranın parlaklık değerlerini üretici firmanızdan örgenin ve değerlerin sözleme icinde belirtilmiş olmasına dikkat edin.
-Led ekran sistemleri ile verilen kontrol sistemi yazılımının özelliklerini net olarak öğrenin

LED PANEL
Led panel denildiğinde herkesin aklına aydınlatmada kullanılan led paneller gelir, oysaki led panel, led ekran, led tabela, kayan yazı ve led pano yapımında kullanılan plastik tabaka içine sıra ile dizilmiş led ampuller topluluğudur.

Led paneller; indoor led panel ve outdoor led panel olmak üzere ikiye ayrılırken p10 led panel, p6 led panel,p4 led panel, p16 led panel olarak piksel aralığına göre ayrılır. sırası ile led panelleri inceleyelim.
İndoor led panel: iç mekanda kullanılan led panellerdir. Tek renk ve full color olarak ikiye ayrılır.
A: tek renk indoor led paneller: tek renk yazı yazımı ya da grafik gösterimi için kullanılabilirler. Kırmızı ,sarı, mavi, beyaz olmak üzere 5 rengi vardır. Outdoor led panellere göre daha az kullanılır.
B: full color led paneller: iç mekanda kullanılan renkli led panellerdir. Tüm renklerin gösterimi mümkün olduğu için resim ya da video gösterimi yapılabilir. Genellikle otel gösteri merkezi, mağaza dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. İç mekan led panellerde piksel aralığı daha az olduğu için outdor led panellere göre coçk daha iyi bir netlik sağlanmaktadır.
Outdoor led panel: dış ortamda kullanılan led panellerdir. Yağmur dolu kar gibi dış faktörlerden etkilenmedikleri için outdoor led panel denir.
Outdor led paneller de indoor led paneller gibi full color led panel ve tek renk led panel olmak üzere iki farklı şekilde kullanılır. Outdor led panellerde tek renk p10 led paneller sektörde en çok kullanılan led panellerdir. Gerek fiyatının diğer led panellere göre uygun olusu gerekse kullanım kolaylığı p10 tek renk led panellerin en çok tercih edilen led panel durumuna getirmiştir.

Tek renk olarak bildiğimiz led panellerin renk ayrımı p10 kırmızı panel, p10 mavi panel, p10 sarı panel, p10 beyaz panel, p10 yeşil panel gibi yapılmaktadır. tek renk led panellerden en çok tercih edileni ise p10 kırmızı led panellerdir. çünkü p10 kırmızı led paneller diğer renklere göre fiyat anlamında daha düşük olmakla beraber kalite olarak ta en yüksek kaliteye sahiptir.
P10 kırmızı panel satışı ile diğer renklerin toplam satışı hemen hemen aynı orandadır.
Teknolojinin gelişmesi reklam sektöründeki yenilik arayışları led panele olan ilgiyi artırırken üretici firmaları farklı arayışlar içine sürüklemektedir.

Tuşba Led arge departmanı sayesinde en son yenilikleri ve en son teknolojiyi led paneller üzerinde uygulayarak led panel taleb artışına cevap verebilmektedir


Led Ekran Teknik Özellikleri
Led Ekran Teknik Özellikler
Led ekran sistemlerini oluşturan parcalardan en önemlisi led panellerdir. Led ekran için en önemli faktör olan led panellerin ise birbiri arasında ayıran en önemli özelligi piksel aralığıdır. 3mm, 4mm, 5mm, 7,62mm, 10mm, 12mm, 12,5mm, 14mm, 16mm, 18mm, 20mm, 25mm, 31.5mm, 45mm’dir Bu ölcüler p3, p4, p5, p7.63,p10,p12 gibi kısaltılmış ifade ile gösterilir. Mesala p1o ifadesindeki p harfi piksel kelimesinin kısaltılmış yazımı 10 ise piksel aralıgının ölcüsünü ifade eder. Led ekranlarda görüntü kalitesinin en önemli unsuru piksel ralığıdır.mesala p10 yani piksel aralığı 10 mm olan led ekranda görüntü kalitesi p20 yani piksel aralıgı 20mm olan led ekrana göre iki kat yüksektir. Kısaca ifade etmek gerekirse piksel aralıgını belirten rakam büyüdükce led ekran görüntü netliği azalır.
Led ekranların her bir pikselinde 1kırmızı, bir yeşil, bir mavi kombinasyonlarının kullanılması yanı sıra kırmızı,yeşil ve mavi çiplerin bir arada bulunduğu piksel yapılarıda kullanılmaktadır. Tek lambalı olarak ifade ettiğimiz led paneller genelde indoor led ekranlarda kullanılırken son dönemde teknolojinin gelişimi ile outdoor led ekranlarda da tek lambalı led panelle kullanılmaktadır.
Bir led ekranın cözünürlüğünü belirleyen en büyük faktör pikseldir. Led ekranların en küçük parcası olan ledlerin birbiri arasındaki mesafa kısalırsa cözünürlük artar. Led lerin birbirleri arasındaki mesafe artarsa cözünürlük azalır. İyi ve kaliteli bir cözünürlüğü etkileyen en büyük faktör piksel aralığı olması ile beraber bu piksel aralığının dogru led ekran ebatı ile kullanılması gerekir. Mesala küçük ebatlara sahip bir led ekranda piksel aralıgı yüksek bir ürün kullanamayız. Küçük ölcülerde pikseli düşük bir ürün kullanırsak net bir görüntü alırız.
Led ekranlarda 43000 gercek piksele sahip olması cözünürlük almak için yeterli bir ölcüdür. 60 000 gercek piksel yüksek bir cözünürlük elde etmek için yeterli ölcüdür.

Led Tabela Fiyatı
Led Tabela Fiyatı
led tabela diğer bir adı ile kayan yazı sistemlerini oluşturan parçaların model ve kalitesi led tabelanın satış fiyatını etkileyen en önemli unsurlardan olurken led tabela fiyatını belirleyen faktörleri kısaca sıralayabilriz
-led panel : led tabela sisteminin ışık veren en önemli parçasıdır. üzerine ledler sıralanmış 16x32 ebatındaki plastik parçadır. led tabelada kullanılan led paneller rengine göre p10 kırmızı led panel, p10 mavi led panel, p10 sarı led panel, p10 beyaz led panel, p10 yeşil panel olarak isimlendirilir. p10 teriminin acılımı piksel aralığı 10 mm demektir.
peki led panel led tabelanın fiyatını nasıl etkiler. bilindiği üzere led tabelada kullanılan led panellerin imalatı uzak doğuda çoğunlukla da cinde yapılmaktadır. led panel üretimi yapılırken kullanılan panel markası ,kullanılan bord kalitesi,plastik malzemenin özellikleri, leğim sekli gibi bir cok etken led panelin kalitesini dolayısı ile fiyatını doğrudan etkiler. fiyatın normalden cok düşük olan bir led panelin kaliteli olduğunu düşünmek çok yanlış bir algı olur.
-led adaptör : sektörde rekabetinde artması ile yeni bir pazar oluşan ülkemizde herkes bu pazardan bir pay almanın peşinde koşarken üretici veya ithalatcı firmalar arasında fiyata bağlı bir rekabet oluşmuştur . bu rekabet fiyatları hızla düşürürken kaliteyi de son derece düşürmüştür. bu kalitesizlik rekabetinden en çok nasibini alan led tabela malzemesi de led adaptörleri olmuştur. gercek ampere sahip led adaptör bulmak artık çölde su bulmak kadar imkansız olmuştur.
led tabela imalatında fiyatı etkileyen faktörlerin ilk sırasında bulunan led adaptörünün markası fiyatı etkileyen en önemli unsur olmuştur. sektörde kalitesiz led adaptörlerine karşı kalitesini bozmadan üretime devam eden üretici firmaların led adaptörleri yüksek rakamlara satılırken fiyat rakabetine giren firmaların kalitesiz olarak nitelendirdiğimiz led adaptörlerin fiaytı üçte bir oranındadır
-led kasa :led tabelanın kalitesini ön plana çıkaran aslında çercevesi yani kasasıdır. bir led tabelayı hiç içine bakmadan kasası sayesinde kalite notu verilebilir. led kasası olarak o kadar farklı sistem ve malzeme kullanılmaktadır ki üretici firmaların bu yöndeki ,çatları dudak uçuklatıcı boyutlara erişmiştir.
led kasa olarak düzgün bir malzeme kullanılmamış bir led tabela nın kalitesinin ne boyut ta olduğunu öğrenmek cok zor olmasa gerektir.
uzman teknik kadrosu ve kaliteden ödün vermeyen calışma prensipleri ile led tabela imalatı yapan firması istenilen ebatta ve renkte led tabela imalatı yaparak siz degerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır.
Tuşba Led ailesi olarak bizi teşekkür ettiğiniz için teşekkür ederiz
Led tabela fiyatını hesaplama: led tabela fiyatını hesaplamak için led tabela malzemelerini iyi tanımak lazım örenek olarak 32x96 ebatında bir led tabelanın maliyet fiytını birlikte hesaplayalım.
32x96 ebatındaki kırmızı led tabela için:
6adet led panel kullanılmalı 6 adet kırmızı panel tanesi 7,5 dolar olarak düşünüldügünde 6x7,5: 45 dolar
6 adet paneli desteklayacak led adaptör kullanılmalı her bir led panel 5 volt olarak hesapladıgımızda 6x5: 30 volt led adaptör yeterli olur 13 dolar
32x96 kırmızı led tabela iki sıra olduğundan ikili kart kullanılmalı yani tf-s3u bununda fiyatı 13 dolar
en son olarak ta led kasaya ihtiyaç vardır 32x96 kasa ve kapak 25 dolar
32x96 kırmızı led tabelanın toplam maliyet fiyatına baktığımızda
led panel: 45 $
led adaptör:13 $
kontrol kartı:13 $
led kasa : 25 $
toplam . 96 $
bu durumda 32x96 kırmızı led tabelanın maliyet fiyatı 96 $ dolardır


Led Ekran Şartnamesi
Led Ekran Teknik Şartname(Örnek)
1. Led Ekran İhale konusu
1.1.Dış Mekan Led Ekran ve Kurulumu
2.Led Ekran İhale Kapsamı
2.1. Dış mekan led ekran’ı, taşıyıcı konstrüksiyonu, led ekranın kurulumu ve ekranla ile ilgili her türlü donanımı ve yazılımı kapsamaktadır.
3.İhtiyaç Listesi

S.no cinsi:
1 Led Ekran
2Led Ekran Tasıyıcı konstrüksiyonu
3Led Ekran kontrol ünitesi
4Led Ekran sistem yazılımı

4.Bilgilendirme Ekranları
4.1.Led Ekran teknik özellikleri
4.1.1.Kullanılacak olan ekranlar dış ortam için tasarlanmış olmalıdır (Su sızdırmayacak biçimde olmalıdır.).
4.1.2.Teknik değerler en az tablodaki gibi olmalıdır.

Net Ekran Boyutu (istenilen led ekran ebatı yazılmalı)
Piksel aralığı10mm
LED KonfigurasyonuDIP346
Parlaklık>7000Cd/m2
YoğunlukMinimum 10.000 dots/m2
Kabin MalzemesiEpoksi Boyalı Sac
Su yalıtım maddesiSilikon
Görüş Açısı 120 (SağSol)
Yatay Bakış Açısı 60 (Yukarı/Aşağı)
Bakış Mesafesi5m-100m
Gri Tonlama≥65,536
Renk Adedi281 trilyon
Yenileme Oranı2000HZ
Sürücü Metodu¼ tarama ve Sabit Akım
Sürücü EntegresiSahada kalibrasyon uyumlu
Kontrol moduSeknorize Görüntü Aktarma
Haberleşme MetoduUSB
Maximum Güç Tüketimi 700W/m2
Ortalama Güç Tüketim 250W/m2
Led Ömrü100.000 saat
Çalışma Voltajı AC: 220V ±10 %, 50 Hz
Koruma SeviyesiIP65 Ön, IP54 Arka
Çaılşma Sıcaklığı(C) -20°C ~ +50°C
Çalışam Nem Oranı10% ~ 95%

4.1.3.Led ekranda tüm renkleri ( Full Color ) gösterilebilecektir.
4.1.4.Modül plastic malzemesi Alev/yangın geciktirici özellikte olmalıdır. Bu özelikte olduğuna dair test raporları, kurulum esnasında idareye sunulmalıdır.
4.1.5.Modül konnektörleri kilitli tip olmalıdır.
4.1.6.Led Ekran Modüllerinin elektronik devreleri (PCB) mutlaka verniklenmiş olacaktır.
4.1.7.Yüksek kontrast oranı elde edebilmek için led modül plastik aksamının yüzeyi pürüzlü ve güneş ışığını soğurabilen yapıda olacaktır.
4.1.8.Modüllerin kabinlere bağlantısının yapıldığı noktalarda su sızdırmazlığı sağlanacaktır.
4.1.9.Led ekranların kabin içi soğutma fanlarla sağlanacaktır. Kabin içi havalandırma fanları belirlenen sıcaklıkların üstünde iken çalışmalı, düşük sıcaklıklarda devreye girmemelidir.
4.1.10.Led ekran güç kaynağının kısa devre, aşırı yüklenme, aşırı gerilim ve aşırı sıcaklık artışı gibi durumlarda kendini koruma altına alma özelliği bulunacaktır.
4.1.11.Güç kaynaklarının otomatik devreye giren dâhili fan sistemi olacaktır.
4.1.12.Kullanılacak güç kaynaklarının maksimum yükteki verimliliği %78’den daha az olmayacaktır.
4.1.13.Kullanılacak güç kaynaklarında PFC özelliği olmalıdır.
4.1.14.Led ekranın ışık ayarı elle veya otomatik olarak yapılabilecektir.
4.1.15.Led ekran ile birlikte, ekranın çalıştırılması için gerekli olan kontrol cihazı ve bilgisayarı ile yazılımlar firma tarafından temin edilecektir.
4.1.16.Led Ekran dış ortamda Kalibrasyon uyumlu olamalıdır..
4.1.17.Led Ekranların kalibrasyonu yapılmış olacaktır. Kalibrasyon belgelerini Muayene ve Kabul esnasında ilgili komisyona teslim edecektir.
4.1.18.Her ekranın gerçek zamanlı sistem hataları otomatik olarak merkeze iletilebilmelidir.
4.1.19.Sistem kontrol bilgisayarına yerleştirilecek ekran kontrol kartı HDMI, DVI veya VGA girişli olmalıdır.
4.1.20.Sistemin kurulumu, yerinde montajı ve çalışır duruma getirilmesi yüklenici tarafından yapılacaktır.
4.1.21.Sistemin dahili kablolaması yüklenici tarafından yapılacaktır.
4.1.22.Bütün ürünlerin kurulum, montaj ve çalıştırılması yüklenici firmaya ait olup,teklif fiyata dahil edilecektir..

5.TAŞIYICI KONSTRÜKSİYON MİNİMUM ÖZELLİKLERİ;
5.1.Ekranlar totem üstü montaj olacaktır. Totem yükseklikleri noktalara göre belirlenecektir. 2-3m aralığında olacaktır.
5.2.Totem ayağı profil kalınlığı en az 5 mm olmalıdır.
5.3.Kaset ve çerçevesi için kullanılacak ana taşıyıcı profiller en az 60mmx60mmx3mm olmalıdır. Ara kayıt profilleri en az 40mmx40mmx2mm olmalıdır.
5.4.Totem ve Kasa da kullanılacak CNC kesimli flanş kalınlığı en az 10mm olmalıdır.
5.5.Totem ankraj çukuru en az 1mx1mx1m olmalıdır.(Kazı noktasının durumuna göre bu ebatlar beton hacmi korunarak değiştirilebilir.)
5.6.Ekranın arkasına servis girişi ve yürüyüş yolu olacaktır.
5.7.Led Ekran kasası ve Totem ayağı 4mm Alüminyum kompozit kaplamalı imal edilecektir. Kaplama rengine idare karar verecektir.
5.8. Led Ekranın 6cm-10cm kadar çerçevesi olacak şekilde kaplaması yapılmalıdır.
5.9.Totem ayağının üst ekrana yakın bölgesinde Kurum logo uygulaması olacaktır.
5.10.Totemler yüklenici firma tarafından çizimi yapılarak idarenin onayına sunulduktan sonra imalatı yapılacaktır.
5.11.Taşıyıcı konstrüksiyonun ayak kısmının derinliği en az 40cm, ayak genişliği ise en az 50cm olacaktır.
5.12.Kaset adı verilen ekran bölümünün konstrüksiyon derinliği en az 60cm olacaktır.
5.13.Kullanılan tüm kablolar çelik spiral boru veya pvc boru kanalları içerisinden geçirilmelidir.

6.Led Ekran Havalandırma Sistemi
6.1.Ekranların kasa soğutması endüstriyel fanlar ile yapılacaktır.
6.2.Sıcak havanın tahliyesi için gerekirse arka yüzeyde delikli sac, havalandırma ızgarası,…vs yöntemler uygulanmalıdır.

7.Led ekran kontrol Ünitesi

7.1 Endüstriyel Bilgisayarlar, Led Ekran sistemlerin altyapısında kullanılacak olup, 7/24 çalışma esası ile, geniş çalışma sıcaklıklarına göre dizayn edilmiş ve üretilmiş olmalıdır.
7.2 Endüstriyel bilgisayarlar, enerjisini kabinet içerisinden alabilecek şekilde +12V DC enerji girişine sahip olmalıdır.
7.3 Endüstriyel bilgisayar üzerinde herhangi bir fan bulunmamalı, tüm soğutma fansız olarak alüminyum kasa üzerine bütünleşik olan ızgara soğutucu bloklar ile sağlanmalıdır. Dış kasa her türlü darbe ve olumsuz çevre koşullarına dayanıklı, sağlam yapıda dizayn edilmiş olmalıdır.
7.4 Endüstriyel Bilgisayarlar bakım, servis ve taşıma kolaylığı için, maksimum 190mmx150mmx50mm ölçülerinde olmalıdır.
7.5 Endüstriyel Bilgisayar Intel® NM10 chipsetli ve işlemcisi Intel Atom D2550 1.86GHz hızında 1MB Cache Belleğe sahip olmalıdır.
7.6 Endüstriyel Bilgisayar, en az İntel GMA 3650 ve üzeri Grafik kartına sahip olmalıdır.
7.7 Endüstriyel bilgisayarın belleği en az DDR3 1066 Mhz, 4GB SO-DIMM soket destekli olmalıdır.
7.8 Endüstriyel bilgisayar üzerinde en az 320GB kapasiteye sahip 5400 RPM Hard Disk bulundurmalıdır.
7.9 Endüstriyel bilgisayarın kullanmış olduğu anakartın veri yolu (FSB) minimum 1066 Mhz veya üzerinde olmalıdır.
7.10 Endüstriyel Bilgisayar üzerinde disket sürücü ve optik sürücü(CD/DVD) bulunmamalıdır.
7.11 Endüstriyel bilgisayar, aşağıdaki bağlantı arayüzlerine sahip olmalıdır.

Power On/Off açma kapama düğmesi led (Yeşil)
HDD access/power statü gösterge led (Kırmızı)
1 x HDMI, 1 x VGA Output
6 Adet USB 2.0 Portu
En az 1 Adet Sım Kart Girişi
En az 1 Adet RS232 Portu
2 Adet Rj45 Intel GBE (10/100/1000)
1 Adet Audio Line Out ve 1 Mic-in Port
GPS ve GSM özelliği için en az 1 Adet Anten Çıkış Yeri Olmalıdır.

7.12 Endüstriyel bilgisayar 0 ° ile +40C° arasında sorunsuz şekilde çalışabilmelidir.
7.13 Endüstriyel bilgisayar, CE, FCC sertifikalarına sahip olmalıdır. Test raporları istenildiğinde verilmelidir.
7.14 LED ekran kontrol ünitesi için UPS olmalıdır.

8.SİSTEM YAZILIMI
8.1.KONTROL YAZILIM ÖZELLİKLERİ
8.1.1.Yazılım kolay kullanılabilir, Windows tabanlı olmalıdır. Platform bağımsız olmalıdır.
8.1.2.LED ekranların kontrol kısmına uzaktan erişim sağlanabilmelidir.
8.1.3.LED ekran yazılımıyla otomatik veya manüel ışık şiddeti ayarı yapılabilmelidir.
8.1.4.LED ekran yazılımıyla uzaktan arıza algılama yapılabilmelidir.
8.1.5.Yazılımın içerik yönetim modülü olmalıdır. (Tüm video ve resim formatlarını ayrıca flash, php, web vb. benzeri uygulamaları da desteklemelidir.)
8.1.6.Yazılım medyadan canlı aktarımlara uygun yapıda olmalıdır.
8.1.7.Yazılımın sistemi (LED ekranları ve Oynatıcıları) uzaktan otomatik veya manuel açma-kapama desteği olmalıdır.
8.1.8.LED ekran yazılımı görüntüyü otomatik olarak ekran boyutuna uygun hale getirebilmelidir.
8.1.9.LED ekran yazılımın etkinlik zamanlama programı olmalıdır. ( Kullanıcı bir gösterimin nasıl ve ne zaman başlayacağını belirleyebilmelidir.)
8.1.10.LED ekran yazılımının saat ve tarih desteği olmalıdır.
8.1.11.LED ekran yazılımı elektrik kesinti bilgisini merkeze iletebilmelidir.
8.1.12.LED ekran yazılımıyla kontrast, beyaz ayarı, renk ayarı, ışık şiddeti ayarları yapılabilmelidir. İnternet veya lokal ağ üzerinden kontrol bilgisayarına müdahale etmeden kontrast, beyaz ayarı, renk ayarı, ışık şiddeti ayarları yapılabilmelidir.
8.1.13.Yazılımın saha modülü, teknik personele LED ekran bilgilerini (LED arızası, ışık şiddeti, kabin sıcaklıkları vb.) anlık olarak iletebilmelidir.
8.1.14.Yazılımın merkez modülü, kurulacak bir kamera sistemine uygun olup LED ekranların anlık resimlerini veya mevcut anlık video olarak ara yüzünde gösterebilecek nitelikte olmalıdır.
8.1.15.Yazılımın en az 2 farklı mobil platformda(ANDROID ve IOS) çalışacak bir uzaktan izleme ve yönetim terminal modülü olmalı ve LED ekranlarla ilgili bilgileri (LED arızası, ışık şiddeti, kabin sıcaklıkları, LED ekran anlık resimleri vb.) kendi ara yüzünde gösterebilmelidir
8.1.16.Mobil platformdaki programın özellikleri
8.1.16.1.Ekranları açma/kapatma: Mobil Uygulama / Web Arayüzü üzerinden Led Ekranların bağlı olduğu sistemler remote olarak kapatılmalı, yeniden başlatılmalı ve kapalıyken yine internet üzerinden açılabilmelidir.
8.1.16.2.İçeriği durdurma/başlatma: Mobil Uygulama / Web Arayüzü üzerinden Led Ekranların bağlı olduğu sistemlerdeki yayınları durdurabilmeli ve başlatabilmelidir.
8.1.16.3.LED ekranlardan güncel durum bilgilerini alma: Her noktadaki Led Ekran Sistemine ait şu bilgileri istenilen sıklıkta alabilmelidir:
-Receive kart durumu, Monitor kart durumu, Sıcaklık, Nem, Duman, Kablo Durumu, Kapı Açık/kapalı durumu, Gamma Değeri, Ekran Lokasyon bilgisi, Ekran Çözünürlüğü, Parlaklık Değeri, Güç Değeri, Voltaj Değeri, Bozuk Pixel.
8.1.16.4.Sistem uyarısı verme: Gelen veriler üzerinde daha önceden belirlenmiş alarm durumları oluştuysa (Örneğin Nem’in %67 üzerine çıkması) teknik yöneticiler email, sms, push notifications ile bilgilendirilebilmelidir.
8.1.16.5.Oynatıcılardan güncel durum bilgileri: Her noktadaki sistemin o an da açık olup olmadığı, hangi içeriği oynattığı, hangi çerçeve tasarımın aktif olduğu bilgilerini alabilmelidir.
8.1.16.6.Oynatıcıya içerik ekleme: Oynatıcıya basitleştirilmiş modda kolay ve hızlı içerik eklenebilmelidir.
8.1.16.7.Oynatıcıyı açma/kapatma/yeniden başlatma: Oynatıcı restart edilebilmeli, kapatılabilmeli ve açılabilmelidir.
8.1.16.8.Ekranların parametrelerini değiştirme: Ekran parlaklığı, RGB renk balansı, verim(gain), gamma ve Ekran Lokasyonu ayarlanabilmelidir.
8.1.16.9.Mobil uygulamalar hem IOS hem de Android cihazlarda cihazının çözünürlüğü ne olursa olsun doğru bir şekilde çalışmalı
8.1.16.10.Mobil uygulamalar web based (phonegap, jquerymobile) veya web browser içerisinden çalışmayacak tamamen native olarak üreticinin sağladığı user controller ile hazırlanmış olmalıdır.
8.1.16.11.Mobil uygulamalar içerisinde Push Notifications seçeneği aktif olmalı. Cihazlardan gelen bildirimler mobil yönetim uygulaması kapalı olsa dahi bu yöntemle yöneticiye ulaştırılmalıdır.
8.1.16.12.Oynatıcı playerlardan belirli aralıklarla alınan ekran görüntüleri Mobil uygulamada görüntülenebilmelidir.
8.1.16.13.Mevcut yayın akışları mobil veya web uygulamaları üzerinden önizleme yapılabilmelidir.
8.1.16.14.Mobil uygulamalar üzerinden oynayan içeriği durdurma, çıkarma, ekleme olanağı olmalıdır.
8.1.17.Yazılımın merkez ve mobil modülleri, saha modülünden gelecek bilgileri çözümleyip kullanıcının belirtebildiği kriterlere göre alarm verebilmeli, merkez modülü yine kullanıcının belirlediği adreslere uyarı e-postaları atabilmelidir.
8.1.18.Kontrol yazılımı içerik yönetim yazılımıyla tümleşik paket yazılım yani aynı firmanın yazılımı olmalıdır.

8.2.İÇERİK YÖNETİM YAZILIMI TEKNİK ÖZELLİKLER
8.2.1.İÇERİK GÖSTERİM MODULÜ
8.2.1.1.LAN ve WAN ( 3G, ADSL, G.SHDSL, FrameRelay, LeasedLine, Metro Ethernet v.b.) hattı üzerinden veri transferi yapabilmelidir.
8.2.1.2.İçerik gönderimi ile ilgili zaman bazlı programlama yapılabilmelidir.
8.2.1.3.BMP, GIF, JPEG, PNG ve TIFF v.b. grafik formatlarını desteklenmelidir.
8.2.1.4.SWF ve ANİM GIF v.b. animasyon formatlarını desteklenmelidir.
8.2.1.5.WAV, MP3 ve MIDI v.b. dijital ses formatlarını desteklenmelidir.
8.2.1.6.MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, DIVX, MOV ve v.b. video formatlarını desteklenmelidir.
8.2.1.7.Herhangi bir Internet sitesinin veritabanından bilgi alıp, bu bilgileri otomatik olarak ekranlarda tanımlanan bölmelere transfer edebilmelidir. Aynı şekilde farklı internet veritabanlarından veya portallardan güncel haberler, spor haberleri, döviz piyasa bilgileri gibi bilgiler otomatik olarak ekranlarda istenilen formatta yayınlanabilmelidir
8.2.1.8.Haberler ve finansal bilgiler bir servis sağlayıcıdan internet üzerinden RSS (Rich Site Summary - Zengin Site Özeti) olarak alınarak eş zamanlı yayınlanabilmelidir.
8.2.1.9.Sistemlerde yapılacak olan görsel sunuların formatları, eğer o anki yazılım programı tarafından açılamayan farklı bir formatsa, bu programların açılıp gösterilmesini sağlamalı, codec ve driver’lar sisteme ayrıca yüklenilebilmelidir. Böylece bilgisayarda tanımlanmış yeni görsel formatlar, LED ekranlara aktarılabilmeli ve bu sunuların altına kayan yazı ve bilgilendirme faaliyetine devam edilebilmelidir. Bu sayede yazılım programının o an desteklemediği programlarda, sisteme codec ve driverları yüklenerek gösterilebilir hale gelecek, ister reklam amaçlı ister bilgilendirme amaçlı kullanılabilmelidir.
8.2.1.10.LED ekran kontrol ünitelerinin network bağlantısı kopsa bile üzerine önceden yüklenmiş listelere, yapılandırma ayarlarına ve tasarım ayarlarına göre çevrim dışı olarak çalışabilmelidir. Üzerlerinde bulunan ayarları, listeleri ve tasarım dosyaları şifrelenmiş olarak saklanmalıdır.
8.3.YAZILIM DİĞER ÖZELLİKLER
8.3.1.İçerik transferi 3G, ADSL, G.SHDSL, FrameRelay, LeasedLine, Metro Ethernet veya intranet (LAN) v.b hatları üzerinden yapılmalıdır.
8.3.2.Sistem otomatik olarak haber, döviz bilgileri, hava durumu ve saat güncellemesi yapmalıdır. Güncelleme haber portallarından veya farklı internet sitelerinden otomatik olarak yapılabilmelidir.
8.3.3.Ekranlarda kurum logosu, döviz bilgileri, saat bilgisi ve hava durumu isteğe göre veya sürekli bulunmalıdır.
8.3.4.Sistem ekranlarının istenilen bölgesinde güncel haberler, borsa ve piyasa verileri istenildiği takdirde kayar yazı şeklinde geçebilmelidir.
8.3.5.Ekranlar ve kontrol üniteleri, zaman ayarlı olarak ve uzaktan kumanda edilerek açılıp/kapatılabilmelidir.
8.3.6.Sistemdeki tüm ekranların faaliyetleri uzaktan izlenebilmeli, herhangi bir arıza anında operatör sisteme müdahale edebilmelidir.
8.3.7.Sistemdeki veri transfer yükünü azaltmak amacı ile sabit ekranların üzerindeki kayar yazılar bilgisayar ağında metin (text) formatında aktarılmalı, yazılara verilen animasyon ve efektler uç birimlerinde, "İçerik Gösterim Modülü” tarafından uzaktan kumanda ile sağlanmalıdır.


9.ENERJİ ALT YAPISI ÖZELLİKLERİ
9.1.Sistemin ihtiyacı olan enerji hatlarının ekranlara kadar çekilmesi idare tarafından yapılacaktır.

10.HABERLEŞME ALTYAPISININ ÖZELLİKLERİ;
10.1. Sistem ihtiyacı olan haberleşme altyapısının ekranlara kadar çekilmesi idare tarafından yapılacaktır.

11.EĞİTİM
11.1.Yüklenici firma, İdarenin konuyla ilgili çalışan en az 2 idare personeline cihazların teknik özellikleri, çalışma prensipleri, bakım – onarım, kalibrasyon konuları ve sistemle ilgili en az 6 saat eğitim düzenleyecektir. Söz konusu eğitimler yüklenici firmanın deneyimli bir teknik personeli tarafından verilecektir. İdarenin eğitimi yeterli görmemesi durumunda bir defaya mahsus olmak üzere eğitim aynı sürede tekrarlanabilecektir.Eğitim giderleri yükleniciye aittir.
11.2.Söz konusu bu eğitim, Yüklenicinin/Üreticinin mahallinde teklif edilen sistemin benzer özelliklerine sahip bir sistem üzerinde yapılacaktır.

12.İSTENİLEN BELGE VE DÖKÜMANLAR
12.1.Yüklenici firma, Muayene ve kabul aşamasında, sistemin kurulumu ve kullanımı ile ilgili tüm dokümanları ayrıca sistemde kullanılan tüm yazılımların lisansları ve orijinal CD’lerini bir takım olarak teslim edecektir.
12.2.İstekliler teklif ettikleri ürünleri (led ekran, sistem yazılımı, kontrol ünitesi, sunucu bilgisayarı) teknik şartnamede belirtilen minimum değerlere uygun olacaktır

13.GARANTİ SÜRESİ VE TEKNİK SERVİS
13.1.Yüklenici tarafından idare adına düzenlenmiş, idarenin adının yazıldığı, ürünün imalat tarihi ve özelliklerini içeren, yazılı, ıslak kaşeli garanti belgesi verilecektir.
13.2.Led Ekranların CE uygunluk belgeleri mal tesliminde idareye verilmelidir.
13.3.Garanti süresi içinde imalat ve montaj hatalarından arızalanan öngörülemeyen parçalar olursa yüklenici firma tarafından ücretsiz olarak değiştirilecektir. (elektronik devre kartları, mekanik parçalar vb)
13.4.Sistem bileşenleri 2 yıl garantili olacaktır.
13.5.Yüklenici kurulum esnasında kalibrasyon teçhizatını bulunduracaktır.

14.GENEL ŞARTLAR
14.1.Yüklenici firma 2 (iki) senelik garanti süresi boyunca sistemi sürekli, kesintisiz olarak çalışmasını sağlayacaktır.
14.2.Bu Şartname kapsamındaki ürünler ve yazılımlar İdare tarafından gösterilen yerlere, bu şartnamede teknik özellikleri belirtilen özellik ve şekilde konumlandırılacaktır.
14.3.Garanti süresi içinde firma ihale konusu olan tüm mal ve hizmetlere ait destek, bakım-onarım hizmetini ücretsiz olarak verecektir.
14.4.Cihazlar ve yazılım kesintisiz olarak (non-stop) çalışmalı ve bu çalışma düzeni firmanın bakım yükümlülüklerinde hiç bir değişikliğe neden olmamalıdır.
14.5.Teklif verecek firmaların teklif ettikleri cihazlar için bakım, onarım ve sistem uzmanlığı konusunda yeterli büyüklük ve etkinlik düzeyinde teşkilatı bulunacaktır. Firma adresini, telefon numaralarını, sorumlu personelin ismi ve iletişim bilgilerini bildirmek zorundadır.

Led Tabela Malzemeleri
Led Tabela Malzemeleri
Her yerde led tabela satışı ile ilgili yazılar ve reklamlar görmekteyiz. Bunların nerdeyse tamamı hazır olarak led tabela satışı yapan firmalar. Biz Tuşba Led ekibi olarak kendi led tabelanızı kendiniz yapın slagonu ile led tabela malzemeleri satışı yapmaktayız.
Uygun fiyata led tabela,uygun fiyat led ekran ve uygun fiyata kayan yazı sahibi olmak için led tabela malzemelerini ,kayan yazı malzemeleri,led ekran malzemelerini www.Tuşba Led.net online satış sitemizden satınalarak Tuşba Led teknik ekibimizinde desteği ile led tabelanızı kendiniz yapmalısınız.
led tabela diger bir adıyla kayan yazı imalatı yapmak aslında anlatıldıgı kadar zor bir işlem degildir. Elinde led tabela malzemesi yada kayan yazı malzemesi olan herkes led tabela imalatı veya kayan yazı imlatı yapabilir.
Led tabela imalatı için öncelikle led tabela malzemeleri yada kayan yazı malzemeleri satın almak gerekir .Led tabela malzemeleri nelerdir?
Öncelikle ihtiyacımız kadar led panel ihtiyacımız olacak bununiçin renk secimi yaparak ihtiyacımız kadar kırmızı led panel,beyaz led panel, sarı led panel,yeşil led panel veya mavi led panel satın almalıyız
İkinci bir aşam is led kontol kartının temini , burda önemli olan yapacagımız led tabela yada kayan yazının satır yüksekligi yükseklige göre iki sırayı destekleyen tf-a3 veya tf-su kartları dört sırayı destekleyen tf-a5u kartı sekiz sırayı destekleyen tf-c3u kartı satın almalıyı.
Üçüncü asma dogru amper ve wolt led adaptör secimi yapmak. Bunun için Tuşba Led teknik ekibinden yardım alabilirsiniz.
En son asama led kasa yada led profilinin secimi .
Led tabela malzemelerinin hepsini tamamladıktan sonra yine Tuşba Led teknik ekibininde yardımını alarak led tabela yada led ekran imalatına başlayabilirsiniz .
led tabela malzemeleri,kayan yazı malzemeleri,led ekran malzemeleri için Tuşba Led markasının tercih ettiğiniz için teşşekkür ederiz
Ucuz Led Tabela Yapımı
Reklam sektörünün vazgeçilmez ürünleri haline gelen led tabela ve kayan yazı sistemlerini artık her iş sektöründe sıkca görmeye başladık. Led tabela ve kayan yazı sistemlerini en uygun fiyata ve en kaliteli olarak satınalmak isteyen işyeri sahipleri farklı arayışlar içerisine girdi. en uygun led tabelayı en kaliteli bir sekildeelde etmek isteyen eşyeri sahipleri arayışlarını abartarak led tabela malzemesi satın alıp kendi led tabela imalatını kendileri yapmaya kadar götürdü.
Aslında bu yazımız led tabelasını kendisi yapmak isteyen işyeri sahiplerine bir klavuz niteliginde olacaktır.
Led tabela yapımı için temin edilen led tabela malzemelerinin kalitesi led tabela ve kayan yazı sistemlerinin kalitesini belirleyen en önemli faktörolduğu için led tabela malzemelerinin iyikalite yani Tuşba Led markalı olmasına dikkat
edilmelidir.
İstediğimiz renge göre led tabela yapımını daha sonraki yazımızda detaylı olarak anlatmaktayız .

Led Tabela Yapımı
Led Tabela Yapımı
Reklam sektörünün en son ve en etkili reklam aracı olarak kullanılmaya başlanan led tabela sistemleri artık eski model reklam tabelalarının yanında yada yerinde sıkca görülmektedir.
Led tabela sektörünün bu kadar hızlı gelişmesi ile birlikte bir cok reklam firması led tabela imalatı yapmaya başladı. Aslında göründüğü kadar zor olmayan led tabela imalatı cok kısa süren bir egitimle bile ögrenilebilecek kolay bir mekanizmaya sahiptir. şimdi kısaca led tabela yapımını anlatalım:

 

 

 

Led Konya, Led Tabela Konya, Kayan Yazı Konya, Power Led Konya, Led Panel Konya, Işıklı Tabela Konya, Led Tabela Fiyatları Konya, Neon Tabela Konya, P10 Panel Konya, Kayan Yazı Tabela Konya, Power Led Programı Konya, Tabela Çeşitleri Konya, Kayan Yazı Programı Konya, Led Kayan Yazı Konya, Led Tabela Programı Konya, Led Tabela Yapımı Konya, Panel Led Konya, Kayan Yazı Fiyatları Konya, Led Panel Fiyatları Konya, Neon Lamba Konya, Aydınlatma Sistemleri Konya, Işıklı Tabela Fiyatları Konya, P10 Led Panel Konya, Tabela Modelleri Konya, Eczane Tabela Konya, Led Pano Konya, Led Tabelacı Konya, Ledli Tabela Konya, Power Led Programı İndir Konya, Eczane Tabelası Konya, Kayan Yazı Programı İndir Konya, Led Tabela Kayan Yazı Konya, Led Tabela Nasıl Yapılır Konya, Kayan Yazı Devresi Konya, Kayan Yazı Led Tabela Konya, Kayanyazı Konya, Led Işıklı Tabela Konya, Led Tabela Malzemeleri Konya, Ledli Avizeler Konya, Ledli Işıldak Konya, Ledli Projektör Konya, Yaz Sil Neon Tabela Konya, Işıklı Pano Konya, Kayan Yazı Tabela Fiyatları Konya, Konya Tabela Konya, Led Programı Konya, Led Yazı Konya, Ledli Ampul Konya, Let Işık Konya, Neon Tabela Fiyatları Konya, Neon Yazı Konya, Tabela Malzemeleri Konya, Kayan Yazı Nasıl Yapılır Konya, Led Panel Fiyat Konya, Led Panel Yapımı Konya, Led Reklam Panosu Konya, Led Tabela Programı İndir Konya, Ledli Avize Modelleri Konya, Ledli Lamba Konya, Let Lamba Konya, Panel Led Fiyatları Konya, Eczane Tabelaları Konya, Işıklı Led Tabela Konya, Işıklı Tabela Örnekleri Konya, Led Ekran Tabela Konya, Led Reklam Konya, Led Tabela Fiyat Konya, Led Tabela Kasası Konya, Led Tabelacılar Konya, Ledtabela Konya, Let Tabela Konya, Neon Reklam Konya, P10 Panel Fiyatları Konya, Sahibinden Led Tabela Konya, Dijital Tabela Konya, Elektronik Tabela Konya, En Ucuz Led Tabela Konya, Işıklı Tabela Yapımı Konya, Kayan Led Tabela Konya, Kayan Yazı Kasa Konya, Kayan Yazı Yapımı Konya, Kayan Yazı Yazma Konya, Kayar Yazı Konya, Led Kasa Konya, Led Profili Konya, Ledli Aydınlatma Konya, Let Aydınlatma Konya, Let Lambalar Konya, P10 Led Panel Fiyatları Konya, P10 Panel Programı Konya, Ucuz Tabela Konya, Yaz Sil Tabela Konya, Yazı Reklam Konya, Aydınlatma Fiyatları Konya, Işıklı Tabelalar Konya, Işıklı Yazı Konya, Kayan Yazı Gif Konya, Kayan Yazı Led Konya, Kayan Yazı Malzemeleri Konya, Kayan Yazı Panel Fiyatları Konya, Kayan Yazı Tabela Nasıl Yapılır Konya, Kayan Yazılar Konya, Kayar Yazı Tabela Konya, Led Işıklı Tabela Fiyatları Konya, Led Malzemeleri Konya, Led Paneller Konya, Led Tabela Animasyon Konya, Led Tabelalar Konya, Led Yazı Yazma Konya, Ledli Armatür Konya, Ledli Tabela Fiyatları Konya, P10 Led Konya, P10 Panel Kasası Konya, Tabela Fiyat Konya, Tabela Konya Konya, Akan Yazı Konya, Animasyonlu Led Tabela Konya, Eczane Tabela Örnekleri Konya, Işıklı Reklam Konya, Işıklı Reklam Tabelası Konya, Kayan Yazı Tabela Programı Konya, Kayan Yazı Yapma Konya, Konya Kayan Yazı Konya, Led Ekran Tabela Fiyatları Konya, Led Harf Konya, Led Levha Konya, Led Tabela Konya Konya, Led Tabela Örnekleri Konya, Led Tabela Toptan Konya, Led Tabela Yazı Programı Konya,

Let Işık Fiyatları Konya, Let Işıklar Konya, Mantar Led Tabela Konya, Neon Işıklı Tabela Konya, Neon Tabela Fiyat Konya, P10 Led Panel Toptan Konya, Panel Led Tabela Konya, Reklam Tabelası Fiyatları Konya, Rgb Led Tabela Konya, Şerit Ledler Konya, Tabela Reklam Firmaları Konya, Aydınlatma Sektörü Konya, Eczane E Tabela Konya, Eczane Led Tabela Konya, Hazır Led Tabela Konya, Işıklı Harfler Konya, Işıklı Reklam Panoları Konya, Işıklı Tabela Çeşitleri Konya, Işıklı Tabela Fiyat Konya, Işıklı Tabela Modelleri Konya, Kayan Led Konya, Kayan Tabela Konya, Kayan Yazı İmalatı Konya, Kayan Yazı Tabela Yapımı Konya, Kayar Yazı Tabela Fiyatları Konya, Konya Reklam Tabela Konya, Led İmalatı Konya, Led Kayan Yazı Tabela Konya, Led Panel Tabela Konya, Led Pano Fiyatları Konya, Led Reklam Panoları Konya, Led Tabela İmalatı Konya, Led Tabela Program Konya, Led Tabela Programları Konya, Led Tabela Sahibinden Konya, Ledli Pano Konya, Let Fiyatları Konya, Neon Fiyatları Konya, P10 Kasa Konya, P10 Led Panel Programı Konya, P10 Panel Fiyat Konya, Pixel Led Tabela Fiyatları Konya, Renkli Led Tabela Konya, Tabela Led Konya, Toptan Led Tabela Konya, Ucuz Led Tabela Konya, Yaz Sil Neon Tabela Fiyatları Konya, En Ucuz Kayan Yazı Fiyatları Konya, Işık Fiyatları Konya, Işıklı Harf Konyaı, Şıklı Kutu Konya, Işıklı Led Tabela Fiyatları Konya, Işıklı Levha Konya, Işıklı Tabela Nasıl Yapılır Konya, Işıklı Tabela Programı Konya, Kayan Yazı Fiyat Konya, Kayan Yazı İmalat Konya, Kayan Yazı Yazma Programı Konya, Konya Led Tabela Konya, Konya Tabela Firmaları Konya, Led Ekran İmalatı Konya, Led Işıklı Tabela Nasıl Yapılır Konya, Led Panel Kasası Konya, Led Pano Fiyat Konya, Led Reklam Panosu Fiyat Konya, Led Reklam Tabela Konya, Led Tabela Devresi Konya, Led Tabela Fiyatı Konya, Led Yazı Programı Konya, Ledli Aydınlatma Sistemleri Konya, Ledli Tabela Yapımı Konya, Let Tabela Fiyatları Konya, Market Tabelası Konya, Neon Harf Konya, Neon Işık Fiyatları Konya, Neon Tabela Yapımı Konya, P10 Led Panel Yapımı Konya, Rgb Kayan Yazı Konya, Tabela Aydınlatma Konya, Toptan Led Panel Konya, Yürüyen Yazı Konya, Animasyonlu Led Tabela Fiyatları Konya, Dijital Tabela Fiyatları Konya, Dijital Yazı Konyaelektronik Tabela Fiyatları Konya, Fiyat Tabelası Konya, Işıklı Harf Fiyatları Konya, Işıklı Harf Tabela Konya, Işıklı Kutu Harf Fiyatları Konya, Işıklı Kutu Harf Tabela Konya, Işıklı Levha Fiyatları Konya, Işıklı Reklam Tabela Fiyatları Konya, İşyeri Tabelaları Konya, Kayan Led Işık Konya, Kayan Led Yazı Konya, Kayan Yazı Kontrol Kartı Konya, Kayan Yazı Sistemleri Konya, Kayan Yazı Tabela Malzemeleri Konya, Kayan Yazı Tabelası Konya, Kayan Yazı Yazma Sitesi Konya, Kayan Yazılı Tabela Fiyatları Konya, Kayar Yazı Fiyatları Konya, Kayar Yazı Programı Konya, Led Ekran Panel Konya, Led Harfler Konya, Led Işıklı Tabelalar Konya, Led İmalat Konya, Led Panel Fiyatı Konya, Led Panel P10 Konya, Led Panel Toptan Konya, Led Panolar Konya, Led Tabela Bayilik Konya, Led Tabela Kasa Konya, Led Tabela Malzemeleri Fiyatları Konya, Led Tabela Malzemesi Konya, Led Tabela Panel Konya, Led Tabela Reklam Konya

Led Tabela Sistemleri Konya, Led Tabela Yapmak Konya, Led Tabela Yazılımı Konya, Led Tabele Konya, Led Yazılar Konya, Ledli Işık Konya, Ledli Spot Lambalar Konya, Ledli Tabelalar Konya, Let Aydınlatma Sistemleri Konya, Neon Işık Fiyat Konya, Neon Işık Yapımı Konya, Neon Led Tabela Konya, Neon Tabela Nasıl Yapılır Konya, P10 Kayan Yazı Konya, P10 Kırmızı Led Panel Konya, P10 Kontrol Kartı Konya, P10 Led Ekran Konya, P10 Led Panel Kasası Konya, P10 Led Tabela Konya, P10 Panel Led Konya, P10 Tabela Konya, Power Led Tabela Konya, Renkli Kayan Yazı Konya, Şerit Let Fiyatları Konya, Tabela Ledleri Konya, Tabela Neon Konya, 3d Led Tabela Konya, Akıllı Tabela Fiyatları Konya, Akilli Tabela Konya, Aydınlatma Ledleri Konya, En Ucuz P10 Led Panel Konya, Işıklı Reklam Tabelası Fiyatları Konya, Işıklı Totem Tabela Konya, İsikli Reklam Tabela Konya, Kayan Işık Konya, Kayan Işıklı Tabela Konya, Kayan Tabela Fiyatları Konya, Kayan Yazı Modülü Konya, Kayan Yazı Paneli Konya, Kayan Yazı Yapmak Konya, Led Işık Tabela Konya, Led Işıklı Panolar Konya, Led Işıklı Tabela Yapımı Konya, Led Kutu Harf Konya, Led Levha Yapımı Konya, Led Malzeme Konya, Led P10 Konya, Led P10 Panel Konya, Led Panel Ekran Konya, Led Pano Nasıl Yapılır Konya, Led Reklam Tabela Fiyatları Konya, Led Reklam Tabelası Konya, Led Tabela Firmaları Konya, Led Tabela Yapma Konya, Led Yazı Fiyatları Konya, Ledli Kayan Yazı Konya, Ledli Kayan Yazı Devresi Konya, Ledli Tabela Nasıl Yapılır Konya, Neon Işıklı Yazı Yazma Konya, P10 Panel Kasa Konya, Power Ledler Konya, Reklam Tabelaları Fiyatları Konya, Tabela Ledi Konya, Tabela Reklam Konya Konya, Toptan Led Tabela Malzemeleri Konya, Ucuz Led Panel Konya, Çin- Hong Kong-Tayvan İş Tagibi Konya, Görsel Ve Ekonomik Aydınlatma Konya, Led Tabela Totem Konya, Led Tabela Konya, Kayan Yazı Konya, Led Ekran Konya, Animasyonlu Led Konya, Pixel Led Konya, Led Aydınlatma Konya, Led Dönüşüm Konya, Full Renk Ekran Konya, Full Color Rgb Konya, İç Ve Dış Dizayn Aydınlatma Konya, Bahçe Aydınlatma Konya, Enerji Tasarruflu Çözümler Konya, Elektrik, Tesisat, Tadilat, Bakım, Onarım, Fabrika Tesisat Onarım Bakım Konya, Led Tabela, Led Tabela Fiyatları, Led Tabela Fiyat Hesaplama, Led Tabela Kayan Yazı, Led Tabela Yapımı, Led Tabela Devre Şeması, Led Tabela Malzemeleri, Led Tabela Nasıl Yapılır, Led Tabela Programı, Led Tabela Konya, İşıklı Tabela, Kayan Yazı, Kayan Yazı Fiyatları, Kayan Yazı Kodu, Kayan Yazı Programı, Kayan Yazı Nasıl Yapılır, Kayan Yazı Devresi, Kayan Yazı Devre Şeması, Kayan Yazı Yazma, Kayan Yazı Konya, Led Ekran, Led Ekran Nedir, Led Ekran Kiralama, Dış Mekan Led Ekran, Led Monitör, Led Ekran Fiyatları, Led Ekran Özellikleri, Dış Mekan Led Ekran Fiyatları, Led Aydınlatma, Led Aydınlatma Nasıl Yapılır, Led Aydınlatma Fiyat, Şerit Led, Led Aydınlatma Fiyat Listesi, Led Spot, Led Aydınlatma Nedir, Led Aydınlatma Fiyatları, Led Aydınlatma Konya, Led Aydınlatma Firma, Led Aydınlatma Mutfak, Led Aydınlatma Sistemleri, Animasyonlu Led, Led Reklam, Animasyonlu Led Tabela, Animasyon Led, Led Animasyon Kartı, Led Animasyon Programı, Animasyonlu Led İle İlgili Aramalar, Led Reklam, Animasyonlu Led Tabela, Animasyon Led, Led Animasyon Kartı, Led Animasyon Programı, Led Animasyon Programı İndir, Led Animasyon Kartı Devresi, Led Animasyon Kartı Nasıl Bağlanır, Led Animasyon Kartı Devresi, Led Animasyon Kartı Nasıl Bağlanır, Led Dönüşüm, Led Aydınlatma, Led Aydınlatma Fiyat, Led Aydınlatma Nasıl Yapılır, Led


İLLLER

Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Adana, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Adıyaman, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Afyon Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Ağrı, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Amasya, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Ankara, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Antalya, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Artvin, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Aydın, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Balıkesir, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Bilecik, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Bingöl, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Bitlis, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Bolu, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Burdur, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Bursa, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Çanakkale, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Çankırı, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Çorum, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Denizli, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Diyarbakır, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Edirne, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Elazığ ,Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Erzincan ,Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Erzurum, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Eskişehir, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Gaziantep, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Giresun, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Gümüşhane, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Hakkâri, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Hatay, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Isparta, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Mersin, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela İstanbul, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela İzmir, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Kars, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Kastamonu, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Kayseri, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Kırklareli, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Kırşehir, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Kocaeli, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Konya, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Kütahya, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Malatya, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Manisa, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Maraş, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Mardin, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Muğla, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Muş, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Nevşehir, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Niğde, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Ordu, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Rize, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Sakarya, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Samsun, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Siirt, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Sinop, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Sivas, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Tekirdağ, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Tokat, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Trabzon, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Tunceli, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Şanlıurfa, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Uşak, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Van, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Yozgat, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Zonguldak, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Aksaray, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Bayburt, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Karaman, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Kırıkkale, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Batman, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Şırnak, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Bartın, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Ardahan, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Iğdır, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Yalova, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Karabük, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Kilis, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Osmaniye, Led Tabela Kayan Yazı Işıklı Tabela Düzce


TUŞBA LED ELEKTRİK ELEKTRONİK

İç ve Dış Mekan Reklam Tabelaları

KALİTE VE GÜVENİN ADRESİ / UZMAN ÇÖZÜMLER

LED NEDiR

LED ("Light Emitting Diode", Işık Yayan Diyot), yarı-iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. 1920'lerde Rusya'da icat edildi ve 1962 yılında Amerika'da pratik olarak uygulanabilen elektronik bir bileşen haline getirildi. Oleg Vladimirovich Losev adlı bir radyo teknisyeni radyo alıcılarında kullanılan diyotların ışık yaydığını fark etti ve 1927 yılında bir Rus gazetesinde LED hakkında buluşlarını yayınladı.
Başlangıçta yalnızca zayıf kuvvetli kırmızı ışık verebiliyorlardı ama çağdaş ledler Görünür ışık, , Kızılötesi gibi çeşitli dalga boylarında, yüksek parlaklıkta ışık verebiliyor.
Düşük enerji tüketimi, uzun ömrü, sağlamlığı, küçük boyutu ve hızlı açılıp kapanabilmesi gibi geleneksel ışık kaynaklarına göre bir dizi avantajı vardır. Ancak, nispeten pahalıdır.

led nedir
ledli tabela sistemleri
LED ÖZELLIKLERI

Ledler yarı iletken malzemelerdir.
Ana maddeleri silikondur.
Üzerinden akım geçtiğinde foton açığa çıkararak ışık verirler.
Farklı açılarda ışık verecek şekilde üretilmektedirler.
Ledlerin gerilim-akım grafikleri üsteldir. Uygun çalışma noktasındayken ledin üzerindeki küçük bir gerilim değişimi büyük bir akım değişimine neden olur. Yüksek akım nedeniyle bozulmaması için ledlere seri bir akım sınırlama direnci bağlanır. Böylece hassas olmayan gerilim aralıklarında ledin bozulması engellenir.
Ledler tıpkı bir Zener diyot gibi üzerinde sabit bir gerilim düşürür.
Ayrıca

Kırmızı LED 2,20 Volt
Yeşil LED 3,30 Volt
Mavi ve Beyaz LED 3,40 Volt gerilimle çalışır.

LED KULLANIM ALANLARI
Ledlerde mavi ışığın kullanılabilmesi ile RGB (Kırmızı Yeşil Mavi) aydınlatma mümkün olmuş ve birçok sektörde uygulama alanı bulmuştur. Özellikle Aydınlatma, sinyalizasyon ve mimari aydınlatma alanlarında diğer ışık kaynaklarının yerini hızla almaya başlamışlardır. Ledlerin enerji sarfiyatlarındaki düşüklüğünün en önemli sebebi kayıplarının az olmasıdır. Ayrıca ömürleri oldukça uzun olan bu diyotlar diğer ampuller gibi flaman taşımadıklarından dolayı hemen her koşulda sorunsuz kullanılabilirler. Bugün ulaşılan aydınlatma değerleri beyaz renk için 140 Lümen/Watt gibi oldukça yüksek bir değerle floresant lambaları geçmiş bulunmaktadır, Bazı prototiplerde 180 lümen/watt oranına ulaşılmıştır. Boğaziçi Köprüsü'nde 2008 yılında yapılan ışıklandırmada da LED teknolojisi kullanılmıştır. LEDler üzerlerine, yaydıkları ışığın frekansı ile aynı veya daha yüksek bir frekansta ışık düşürüldüğünde fotodiyot özelliği gösterirler. Bu özelliklerinden yararlanılarak elektronik cihazlarda tuş olarak da kullanılmaktadırlar.Makinalarda da kullanılmaktadır.